۵۵ درصد پیشرفت در پروژه ۴۵ متری بولوار مصلی شرقی تا حر در مشهد

مدیرکل نظارت بر اجرای طرح‌های زیربنایی شهرداری مشهد از پیشرفت بیش از 55 درصدی پروژه احداث چهل‌وپنج متری بولوار مصلی شرقی تا بولوار حر خبر داد.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی شهرداری مشهد، “سید محمود ریحانی” دراین خصوص گفت: این پروژه باهدف ایجاد دسترسی سریع به بخش جنوبی منطقه شهید معقول، کاهش بار ترافیک بولوار حر، پیش‌بینی دسترسی‌ها برای بخش‌های توسعه مجاور این منطقه، ایجاد ارتباط طرفین ریل راه‌آهن بدون عبور از بزرگراه صد متری، دسترسی مناسب برای شهرک شیرین و ایجاد ارتباط بین مسیر محمدآباد و انتهای بولوار حر در حال اجرا است.

وی با بیان اینکه دراین پروژه یک بولوار شامل سه خط عبور با عرض حدود ۱۳ متر در هر مسیر رفت‌وبرگشت، توقف حاشیه، آیلند وسط به عرض سه متر و ۵۰ سانتی‌متر اجرا که فضای سبز و درخت‌کاری خواهد شد، اظهار کرد: همچنین دراین مسیر و در دو طرف بولوار مسیر ویژه دوچرخه ، پیاده‌رو و فضای سبز اجرا خواهد شد.

مدیرکل نظارت بر اجرای طرح های زیربنایی شهرداری مشهد تصریح کرد: برای گذر از خط راه‌آهن که در مسیر پروژه قرار گرفته نیاز به احداث تقاطع زیرگذر بود که این پل تحت عنوان شهید هریری در حال اجرا است.

ریحانی ضمن اشاره به اینکه تقاطع شهید هریری شامل معبری به عرض ۱۰ متر در هر مسیر رفت‌وبرگشت با سه خط عبور و آیلند میانی به عرض ۳ متر و نیم است، خاطرنشان کرد: همچنین دهانه پل در هر سمت ۱۸ متر و حداقل ارتفاع پل بیش از پنج متر خواهد بود.

وی با بیان اینکه برای اجرای پروژه ۴۵ متری بولوار مصلی معارضات بسیاری رفع شده است اظهار کرد: آزادسازی املاک در مسیر پروژه ( عمدتاً مربوط به آستان قدس)، تغییر موقت مسیر ریل راه‌آهن، جابه‌جایی تأسیسات لوله‌های آبیاری مزرعه نمونه، تأسیسات برق و فیبر نوری در مجاور ریل راه‌آهن، جابه‌جایی لوله گاز و آب و خطوط مخابرات خیابان شهید مومن ، خارج کردن لوله گاز ۲۰ اینچ واقع در مسیر پروژه ، جمع‌آوری تیرهای برق در محل اتصال به بولوار حر، جابه‌جایی درختان در محل اتصال به بولوار حر، تأمین داکت برای لوله آب نیروگاه برق مشهد و جابه‌جایی حصار چاه آب نیروگاه مشهد در این راستا انجام‌ شده است.

مدیرکل نظارت بر اجرای طرح های زیربنایی شهرداری مشهد ادامه داد: پروژه ۴۵ متری مصلی در چهار بخش در حال اجرا است که باندهای اصلی بخش B وA در حال اجرای آسفالت است که طبق برنامه‌ریزی انجام‌ شده و تا آخر آبان ماه این بخش به بهره‌برداری خواهد رسید.

ریحانی گفت: در بخش D و C نیز اساس و زیراساس در حال اجرا و جداول میانی و جدول کناری اجرا شده‌اند.

وی به اقدامات انجام‌ شده برای احداث تقاطع زیرگذر شهید حریری هم اشاره و اظهار کرد: در حال حاضر عملیات پی‌کنی و اجرای فونداسیون‌های دیوارهای حائل سمت جنوبی و شمالی تقاطع و ۸۰ درصد شمع‌های پل انجام‌ شده و بتن‌ریزی قسمت میانی عرشه جهت بازگرداندن خطوط راه‌آهن به مسیر اصلی تا آخر آذرماه به پایان خواهد رسید.

مدیرکل نظارت بر اجرای طرح های زیربنایی شهرداری مشهد به اقدامات انجام‌شده در بخش D نیز اشاره و خاطرنشان کرد: در سمت شرقی این بخش پروژه لوله پلی‌اتیلن ۲۵۰ جایگزین خطوط آب‌رسانی مزرعه نمونه، خاک‌ریزی فضای سبز و … اجرا شده است.

ریحانی افزود: درمجموع پروژه احداث ۴۵ متری بولوار مصلی شرقی تا بولوار حر و تقاطع زیرگذر شهید هریری از ۵۵ درصد پیشرفت فیزیکی برخوردار است و امیدواریم طبق برنامه‌ریزی‌های انجام‌شده اواخر سال جاری آماده بهره‌برداری شود.