رویش ۶۰ هزار پیاز گل لاله

فضای سبز منطقه یک

فضای سبز منطقه یک با رویش ۶۰ هزار پیاز گل، لاله گون شد
۶۰ هزار پیاز لاله که اسفند ماه با هدف ارتقای زیبایی بصری و طراوت بخشی به فضای سبز و ایجاد فضاهای عمومی چشم نواز در میادین، بوستان ها و معابر منطقه یک کاشته شده بود به گل نشست.
به گزارش شهرداران و  روابط عمومی شهرداری منطقه یک احسان صفایی معاون خدمات شهری و محیط زیست این منطقه ضمن‌ اعلام خبر فوق گفت: این پیازهای لاله که با رنگ های متنوع در بوستان های فرامنطقه ای قیطریه و نیاوران، میدان های قدس و تجریش، خیابان شاهد در شهرک محلاتی، خیابان فیضیه، پیاده راه باغ فردوس، ورودی دانشگاه شهید بهشتی و … کاشته شده بود، اکنون به مرحله گلدهی رسیده و فضای مفرحی را برای عابرین به ارمغان آورده است.
صفایی افزود: در صورتی که پیازچه این گیاه پس از اتمام زمان گلدهی از زمین بیرون آورده و در محل مناسب گلخانه ای نگهداری شود تا ۳ سال مجددا قابل کاشت و استفاده خواهد بود.کاشت پیاز این گل بسیار آسان میباشد اما چون گل زیبا و خاصی است خیلی ها فکر میکنن کاشت آن سخت است و تخصص زیاد میخواد. کاشت در گلدان : خاک مناسب : ۷۰ درصد خاک باغچه – ۲۰ درصد ماسه – ۱۰ درصد کود حیوانی یا ورمی کومپوست اگرم کود در دسترس نبود مشکلی ندارد.