پیگیری جدی بدهی های مالیاتی در ایلام

معاون امور اقتصادی استاندار ایلام: بدهی های مالیاتی به جد پیگیری شود/ مسیرهای فرار مالیاتی مسدود می شود

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی استانداری ایلام، دکتر «شهریار عباسی»، معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری ایلام صبح یکشنبه ۲۴ مهرماه در جلسه پیگیری بدهی مالیاتی گفت: یکی از مشکلات حوزه مالیاتی فرار مالیاتی افرادی بوده که در گذشته بصورت نیابتی اقدام به تهیه کارت بازرگانی به اسم افراد بی بضاعت کرده و اقدام به واردات کالا می کردند و علیرغم فروش کالاها، مالیات خود را هم پرداخت نکرده اند.
وی با بیان اینکه صدور کارت بازرگانی، شرایط خاص به خود را دارد که هم در قانون و مصوبه هیئت وزیران و هم در قانون صادرات و واردات به آن‌ اشاره‌ شده است، اظهار کرد: بازرگانان باید دارای شرایطی باشند تا کارت بازرگانی برای آنان صادر شود، بر همین مبنا شرایط سخت‌تری برای صدور کارت بازرگانی در نظر گرفته شده است.
معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری ایلام افزود: در جلسات مربوط به مالیات و به دستور استاندار ایلام بررسی این موضوع به طور جد در دستور کار قرار گرفته و پرونده های قضایی برای پیگیری و پرداخت این مالیات تشکیل شده است.
عباسی اضافه کرد: گمرک استان بایستی اطلاعات مربوط به صاحبان کالاها را در اختیار اداره کل امور مالیاتی قرار دهد و بانک ها نیز باید همکاری لازم را در جهت مسدود کردن حساب ها داشته باشند.
در این جلسه مصوب شد در جهت تسریع در رسیدگی به پروندها، دادگستری استان نسبت به تعیین یک شعبه، اقدامات لازم را در دستور کار قرار دهد‌ و جلسات به صورت مستمر و منظم تا حصول نتیجه نهایی ادامه یابد.