افزایش فعالیت‌های محیط‌زیستی در١۴ محله پهنه مرکزی تهران

استقبال شهروندان از برنامه‌های آموزشی‌ خیابانی

اداره محیط‌زیست معاونت خدمات شهری و محیط‌زیست شهرداری منطقه۶ تهران پهنه مرکزی تهران، با اجرای برنامه‌های آموزشی متنوع و جذاب درتلاش است تا ضمن ارتقای سطح دانش و معلومات شهروندان در موضوعات زیست‌محیطی، آنان را برای حفظ و حفاظت از محیط‌زیست تشویق و ترغیب کند.
به گزارش شهرداران و  روابط‌عمومی شهرداری منطقه۶ تهران؛ معاون‌خدمات شهری و محیط‌زیست شهرداری قطعه ششم پایتخت در‌این‌باره گفت: به همت اداره محیط‌زیست این معاونت، تاکنون ١۴ خانه محیط‌زیست در١۴ محله پهنه مرکزی تهران راه اندازی شده است که درطول هفته درسرا‌ها، مراکز فرهنگی، نقاط پر رفت‌و‌آمد و به اصلاح درکف خیابان، برای شهروندان و رهگذران برنامه‌های آموزشی و اطلاع‌رسانی اجرا می‌کنندکه خوشبختانه مورد استقبال همشهریان نیز واقع شده است.
حسن اختر دانش، افزود: یکی از نکات برجسته و نقاط بالقوه اینگونه آموزش‌های شهری دردل محلات، مشارکت و همکاری شهروندان فعال است. اکنون١۴ خانه محیط‌زیست منطقه ۶ تهران را خود شهروندان فعال اداره می‌کنند و به همین جهت، میز آموزش و اطلاع‌رسانی آنان مورد استقبال ساکنان قرار می‌گیرد. نکته دیگر اینکه موضوعات محیط‌زیستی و سرفصل‌های آموزشی درنظرگرفته شده به روز است و به همین دلیل مخاطبان این برنامه‌های آموزشی احساس می‌کنند که از وقتشان به نحو مطلوب و شایسته استفاده می‌کنند.
مجید بوربور، مدیر اداره محیط‌زیست شهرداری منطقه۶ تهران نیز با بیان اینکه برای انتخاب و اجرای سرفصل‌های آموزشی درمحلات مختلف، اتاق فکری با حضور مسئولان خانه‌های محیط‌زیست ١۴ محله راه اندازی شده است، اضافه کرد: در این جلسات هم‌اندیشی که علاوه برمسئولان خانه‌های محیط‌زیست، مدیرستاد راهبردی محلات نیز حضور دارد، درباره مهمترین موضوعات زیست‌محیطی بحث و گفت‌و‌گو شده و درنهایت برای برنامه‌های آموزشی درمحلات تصمیم‌‌گیری می‌شود.
بور‌بور درادامه به یکی از برنامه‌های آموزشی پرمخاطب اشاره کرد و گفت: بحث تولید زباله‌های پلاستیکی و رها‌سازی آن درطبیعت و محیط‌زیست و همچنین پیامد‌ها و آثار مخرب آن در زندگی و سلامت انسان‌ها از موضوعاتی بوده که مورد استقبال شهروندان پهنه مرکزی تهران قرار‌گرفته است. متاسفانه هنوز خیلی‌ها نمی‌دانندکه رها‌سازی زباله‌هایی همچون پت و انواع پلاستیک درطبیعت به جز تخریب و آسیب به محیط‌زیست، خطر جدی برای سلامت شهروندان تلقی می‌شود.