پروژه های عمرانی سطح شهر اسلامشهر و بازدید شهردار

بازدید شهردار اسلامشهر از پروژه های عمرانی سطح شهر صبح امروز محسن حمیدی شهردار اسلامشهر از پروژه های در حال اجرا در سطح شهر بازدید نمود. به گزارش شهرداران و مرکز ارتباطات شهرداری اسلامشهر، در این بازدید که با همراهی معاون فنی و عمرانی ، مدیر منطقه یک، رییس سازمان مهندسی حمل و نقل شهری، […]

بازدید شهردار اسلامشهر از پروژه های عمرانی سطح شهر

صبح امروز محسن حمیدی شهردار اسلامشهر از پروژه های در حال اجرا در سطح شهر بازدید نمود.

به گزارش شهرداران و مرکز ارتباطات شهرداری اسلامشهر، در این بازدید که با همراهی معاون فنی و عمرانی ، مدیر منطقه یک، رییس سازمان مهندسی حمل و نقل شهری، رییس اداره روابط عمومی از پروژه های کمربندی شمالی(حدفاصل پل شهید بیضایی تا خیابان طالقانی) و آسفالت و نحوه اجرای آن، تعریض میدان قائم صورت پذیرفت بازدید کنندگان از نزدیک در جریان روند پیشرفت پروژه ها قرار گرفتند و بر تسریع در اجرای پروژه ها تاکید شد. گفتنی است کمربندی شمالی شهر به طول ۷ کیلومتر در جهت کاهش ترافیک سطح شهر در حال اجرا می باشد و طرح تعریض میدان قائم با هدف کاهش ترافیک آن محدوده در سه جبهه کاری در دست اجرا می باشد.

یک طرح عمرانی شامل مجموعه‌ای از فعالیت‌های عمرانی است که بر اساس مطالعات فنی ، اقتصادی و اجتماعی به‌وسیله دستگاه‌های اجرایی انجام می‌شود. هدف از این طرح‌ها، تحقق بخشیدن به برنامه‌های عمرانی بلند مدت است و معمولاً با بودجه‌ای معین و ظرف مدت معینی اجرا می‌گردند.

معمولاً تولد و ظهور یک پروژه عمرانی بر اساس یک نیاز در کسب و کار و یا بر اساس بررسی ضرورت نزد یک سرمایه گذار آغاز گردد. مسلماً قبل از شروع عملیات اجرایی اقدامات و مطالعات زیادی جهت انتخاب یک پروژه انجام می‌شود. مطالعاتی که اگر تحلیل و بررسی‌های آن به درستی انجام نشود ممکن است به عدم موفقیت و یا شکست پروژه منجر شود.