ورود اتوبوس‌ و مینی‌بوس‌های جدید شهرداری تبریز به ناوگان حمل و نقل عمومی

با حضور معاون هماهنگی و عمرانی استاندار آذربایجان شرقی، شهردار، رئیس و اعضای شورای اسلامی شهر تبریز ۱۵۶ دستگاه اتوبوس و مینی‌بوس که به ناوگان حمل‌ و نقل عمومی شهر اضافه شده بود، مورد بهره‌برداری قرار گرفت.

به گزارش شهریار، یعقوب هوشیار در این رابطه گفت: همزمان با هفته وحدت و میلاد باسعادت پیامبر اکرم اسلام (ص) ۱۵۶ دستگاه اتوبوس و مینی‌بوس به ناوگان حمل و نقل عمومی شهر اضافه شد.

وی با اشاره به اهمیت ناوگان حمل و نقل عمومی شهر برای مدیریت شهرها افزود: شهر تبریز با حدود ۲ میلیون نفر جمعیت نیازمند اضافه‌ شدن اتوبوس‌های جدید به ناوگان حمل و نقل عمومی درون‌شهری است.

هوشیار با اشاره به عقد قرداد خرید ۱۰۰ دستگاه اتوبوس جدید با ۵۰۰ میلیارد تومان اعتبار اظهار داشت: طبق تعهد خودروسازان باید تا پایان سال این اتوبوس‌ها تولید، پلاک گذاری و به ناوگان شرکت واحد اتوبوس‌رانی تبریز و حومه تحویل داده شود.

شهردار تبریز در این خصوص ادامه داد: ۳۰ دستگاه اتوبوس از ۱۰۰ دستگاه اتوبوس مذکور در مرحله پلاک گذاری و آماده تحویل است و به زودی به ناوگان حمل‌ و نقل عمومی اضافه می‌شود. برای خرید این اتوبوس‌ها مبلغ ۱۵۰ میلیارد تومان هزینه شده است.

وی گفت: شهریور ماه سال‌جاری نیز ۳۰ دستگاه اتوبوس دیگر توسط پتروشیمی با هزینه ۱۳۵ میلیارد تومان برای استفاده در ناوگان تحویل گرفته شده است.

هوشیار در ادامه همچنین افزود: ۱۹ دستگاه اتوبوس خریداری شده قبلی با ۸۶ میلیارد تومان هزینه به ناوگان حمل‌ و نقل عمومی اضافه شده و جابجایی مسافر را آغاز کرده‌اند.

وی با بیان اینکه دولت با دو کارخانه خودروساز داخلی قرارداد تولید ۴ هزار و ۵۰۰ دستگاه اتوبوس‌ برای شهرهای کشور را منعقد کرده، یادآور شد: سهم شهرداری تبریز از این رقم ۱۳۴ دستگاه اتوبوس است که تاکنون مبلغ ۱۱۰ میلیارد تومان پیش پرداخت سهم‌ شهرداری تبریز، انجام شده است.

شهردار تبریز در این خصوص گفت: ۶ دستگاه اتوبوس جدید از این محل با ۲۳ میلیارد تومان اعتبار به ناوگان حمل‌ نقل عمومی شهر اضافه شده است.

شهردار تبریز به اضافه شدن ۱۷ دستگاه مینی‌بوس جدید با ۲۴ میلیارد تومان هزینه خبر داد و گفت: این مینی بوس‌ها بزودی در سطح شهر راه اندازی می‌شود.

هوشیار افزود: ۵۴ دستگاه اتوبوس از طریق آزادسازی سرویس‌های پالایشگاه و پتروشیمی تبریز با ارزش ۱۹۰ میلیارد تومان به ناوگان حمل‌ و نقل عمومی شهر جهت ارائه خدمات بهتر به شهروندان بازگشت داده شده است.