رئیس کمیسیون فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شورای اسلامی شهر کرج گفت:

نگاه به جامعه نابینایان درست نیست و باید نگاه از مسئولین تا مردم تغییر کند

رئیس کمیسیون فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شورای اسلامی شهر کرج گفت: نابینایان بخشی از همین جامعه هستند که در برنامه‌های مدیریت شهری باید نگاهی ویژه به آنها شود.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شورای اسلامی شهرکرج، حجت الاسلام علیرضا سعیدی به مناسبت روز عصای سفید به همراه سرپرست شهرداری کرج از کارمند روشندل شهرداری کرج تجلیل کرد و اظهارداشت: نگاه به جامعه نابینایان درست نیست و باید نگاه از مسئولین تا مردم تغییر کند و بپذیرند که نابینایان نیز بخشی از همین جامعه هستند.
رئیس کمیسیون فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شورای اسلامی شهر کرج تصریح کرد: افراد کم بینا و نابینا به عنوان عضوی از جامعه یک سری نیازهای خاص داشته و از مردم و مسوولان انتظار دارند آنها را به عنوان عضوی عادی از جامعه پذیرفته و مشکلات آنها را جهت انجام زندگی عادی رفع کنند.
سعیدی تاکید کرد: مناسب سازی معابر یکی از درخواست‌های همیشگی جامعه نابینایان بوده که هیچ وقت درست انجام نشده است.
عضو شورای اسلامی شهر کرج نقدی نیز به رسانه‌ها داشت و بیان کرد: رسانه‌ها هنوز به روشندلانی که موفق بوده و می‌توانند به عنوان الگو معرفی شوند درست نپرداخته که این کار هم می‌تواند برای خود آن افراد انگیزه ایجاد کند و هم روشندلانی که در خانه هستند را بیرون آورد و وارد جامعه شوند.
وی با انتقاد از نگرش شعارگونه نسبت به مطالبات و دغدغه های روشندلان، افزود: توجه و رسیدگی به مشکلات این قشر نباید محدود به روز جهانی عصای سفید و دیگر مناسبت های تقویمی شود و آنها به جای برگزاری همایش های نمادین و دریافت لوح تقدیر از دستان مسئولان، به دستان و چشمانی نیاز دارند که واقعیت ها را ببینند و برای رفع آنها دست به کار شوند.