مدیرعامل شرکت بازآفرینی شهری ایران:

افزایش ۳ برابری نوسازی مسکن در تهران

شهرداران مدیرعامل شرکت بازآفرینی شهری ایران گفت: همکاری پر رنگ شهرداری‌ها و شرکت بازآفرینی شهری ایران منجر به تسریع نوسازی مسکن در بافت‌های فرسوده می‌شود و هم‌اینک آمار نوسازی در شهر تهران نسبت به سال گذشته سه برابر شده است. به گزارش ایرنا از وزارت راه و شهرسازی، «محمد آیینی» در گفت‌وگویی با بیان اینکه متولی […]

شهرداران مدیرعامل شرکت بازآفرینی شهری ایران گفت: همکاری پر رنگ شهرداری‌ها و شرکت بازآفرینی شهری ایران منجر به تسریع نوسازی مسکن در بافت‌های فرسوده می‌شود و هم‌اینک آمار نوسازی در شهر تهران نسبت به سال گذشته سه برابر شده است.

به گزارش ایرنا از وزارت راه و شهرسازی، «محمد آیینی» در گفت‌وگویی با بیان اینکه متولی اصلی نوسازی شهری شهرداری‌ها هستند، عنوان‌کرد: در دولت سیزدهم و با توجه به نگاه مثبت وزیر راه و شهرسازی که شهرداری‌ها را شرکای راهبردی وزارت راه و شهرسازی می‌داند، شتاب‌دهی به نوسازی مسکن در بافت‌های فرسوده در اولویت قرار گرفته است.

مدیرعامل شرکت بازآفرینی شهری ایران با بیان اینکه همکاری پر رنگ شهرداری‌ها و وزارت راه و شهرسازی منجر به تسریع نوسازی مسکن در بافت‌های فرسوده می‌شود، گفت: شهرهایی که اکنون از رتبه بالایی در نوسازی بافت‌های فرسوده برخوردارند، شهرهایی هستند که شهرداری‌های آن‌ها در زمینه نوسازی مسکن بسیار فعال است از جمله شهرداری تهران که آمار نوسازی آن نسبت به سال گذشته سه برابر شده است.

وی ادامه‌داد: به‌منظور افزایش همکاری با شهرداری‌ها، متن تفاهمنامه‌ای را برای اداره‌های کل راه و شهرسازی ارسال کرده و از آن‌ها خواسته‌ایم این تفاهمنامه را با شهرداری‌های استان خود امضا کنند، این امر علاوه بر این که سرآغاز همکاری جدی‌تر با شهرداری‌ها خواهد بود، منجر به شتاب‌بخشی نوسازی واحدهای مسکونی در بافت‌های فرسوده و ناکارآمد نیز می‌شود.

موافقت ۱۶۰ شهرداری برای ارائه مشوق‌های شهرسازانه

دبیر ستاد ملی بازآفرینی شهری پایدار با اشاره به اینکه تاکنون این تفاهم‌نامه با ۱۶۰ شهرداری امضا شده و کار به خوبی پیش می‌رود، بیان‌داشت: در این تفاهمنامه وظایفی برای شهرداری‌ها و وظایفی برای وزارت راه و شهرسازی در نظر گرفته شده است. از جمله از شهرداری‌ها خواسته شده تا سهم خود از ساخت سالیانه ۱۵۰ هزار واحد مسکونی در بافت‌های ناکارآمد را با اعطای مشوق‌های شهرسازانه، مالی، اداری و بسته تشویقی ۱۹ بندی به متقاضیان انجام دهند.