نهایی شدن ساخت پنج شهرک مسکونی جدید در مازندران

استاندار مازندران، از نهایی شدن ۵ پهنه ساخت شهرک مسکونی در قالب طرح نهضت ملی مسکن با ظرفیت ۳۹ هزار و ۱۰۰ واحد خبر داد و گفت: با توجه به اهمیت ساخت مسکن ارزان تامین زمین های دولتی برای اجرای این طرح بسیار مهم است و در این راستا ساخت شهرک های مسکونی در پنج نقطه با تامین حدود ۴۰۰هکتار نهایی شده است. ‎

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی استانداری مازندران، سیدمحمود حسینی پور در جلسه شورای برنامه ریزی استان با بیان این که بزودی مقررات اجرایی مولد سازی دارایی های دولت که در اختیار وزارتخانه ها در استان است، ابلاغ می شود، گفت: با توجه به اختیاری که رئیس جمهور به استانداران داده اند، مولد سازی دارایی های در اختیار دستگاه های دولتی باید در اولویت قرار گیرد.

وی ادامه داد: طرح مولد سازی دارایی های دولت بدون هیچ گونه تعارفی عملیاتی می شود، زمین هایی که ۳۰ تا ۳۵ سال متروکه افتاده است، با مجوز به نفع مردم استان مولدسازی می شود.

حسینی پور، افزود: طبق برنامه با مولدسازی دارایی های دولت؛ زیر ساخت های استان را توسعه می دهیم، زمین های دولتی که در اخیتار وزارتخانه ها در استان های شمالی به خصوص در مازندران قرار دارد، به زودی بامجوز کلی مولدسازی می شود.

وی به فعالیت کارگروه استانداری مازندران برای شناسایی املاک دولتی و چگونگی مولد سازی آن اشاره کرد و بیان داشت: همه دستگاه ههای دولتی باید در این خصوص مشارکت کنند، در حال حاضر برای حمایت از نخبگان و افرادی که سرپناه و یا فضایی برای فعالیت های دانش بنیان ندارند با هدف تقویت حوزه علم و فناوری از این زمین های دولتی بهره گیری می شود.

استاندار مازندران به اهمیت حفظ و حراست از زمین های کشاورزی در روستاهای استان اشاره کرد و گفت: علاوه بر این که دستگاه های نظارتی در این خصوص پای کار هستند، رسانه ها و مردم نیز می توانند هر گونه زمین خواری و یا تغییر کاربری و یا سوء استفاده از زمین ها در بافت روستایی را اطلاع بدهند.

سید محمود حسینی پور به حساسیت ها و نظارت ها بر اجرای صحیح طرح های هادی روستایی با هدف توانمندسازی اقتصاد روستاهای مازندران اشاره کرد و اظهار داشت: باید آنقدر روستاها را به لحاظ رونق اقتصادی توسعه بدهیم تا شاهد باز گشت فرزندان روستاییان باشیم.

نماینده عالی دولت در مازندران، از نهایی شدن ۵ پهنه ساخت شهرک مسکونی در قالب طرح نهضت ملی مسکن با ظرفیت ۳۹هزار و ۱۰۰ واحد خبر داد و گفت: با توجه به اهمیت ساخت مسکن ارزان تامین زمین های دولتی برای اجرای این طرح بسیار مهم است و در این راستا ساخت شهرک های مسکونی در پنج نقطه با تامین حدود ۴۰۰هکتار نهایی شد.

وی بر لزوم باز سازی و ترمیم بافت های فرسوده شهر های مازندران اشاره کرد و بیان داشت: همسو با رویکرد اجرای طرح نهضت ملی مسکن دولت سیزدهم؛ با استفاده از وام های مسکن، اصلاح بافت های فرسوده به ویژه در شهرهای بابل و ساری عملیاتی می شود.

استاندار از رونق ساخت و ساز های مسکونی انبوه توسط یک شرکت خارجی با جدید ترین امکانات و زیر ساخت ها در مازندران خبر داد و گفت: به دنبال این هستیم مسکن استیجاری ارزان قیمت از طریق شرکت های بزرگ ساخت و ساز ایجاد کنیم تا با انبوه سازی کافی، عرضه و تقاضا در مسکن به تعادل برسد چراکه باید از رشد بی رویه اجاره مسکن جلوگیری کنیم .