استاندار خوزستان:

میزان اشتغال امسال در خوزستان به ۶۰ هزار خواهد رسید

استاندار خوزستان گفت: با توجه به بررسی‌های صورت گرفته در بخش‌های مختلف کشاورزی، صنعت و ... موفق شدیم تا 33 هزار شغل پایدار ایجاد کنیم که نسبت به سال گذشته 50 درصد افزایش داشته است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی استانداری خوزستان، نشست شورای اشتغال استان امروز سه‌شنبه ۱۲ مهرماه به ریاست صادق خلیلیان، استاندار خوزستان برگزار شد.

استاندار خوزستان در ابتدای این نشست اظهار داشت: با توجه به بررسی‌های صورت گرفته در بخش‌های مختلف کشاورزی، صنعت و … موفق شدیم تا ۳۳ هزار شغل پایدار ایجاد کنیم که نسبت به سال گذشته ۵۰ درصد افزایش داشته است.

خلیلیان عنوان داشت: میزان اشتغالی که امسال خواهیم داشت؛ بیش از ۶۰ هزار خواهد بود که در آن صورت یک سوم بیکاران را مشغول به کار می‌کنیم.

وی افزود: نرخ بیکاری تا این لحظه کاهش پیدا کرده است اما نیاز داریم تا این آمار را بیش از این کاهش دهیم و به کمتر از ۱۰ درصد برسانیم.

استاندار خوزستان در پایان گفت: باتوجه به اینکه برخی از شهرستان‌ها و دستگاه‌ها مشکلاتی را در ایجاد اشتغال دارند؛ آن‌ها را رصد خواهیم کرد تا عواملی که موجب کندی یا عدم ایجاد اشتغال شده را رفع کنیم در این راستا کارگروهی تشکیل شد تا این موضوع را دنبال کند.

لازم به ذکر است؛ میزان اشتغال در استان از جمله مشاغل مرتبط با روستائیان، عشایر و خانگی در این نشست بررسی شد.