️بازدید شهردار اسلامیه از مسکن ملی

مسکن ملی

به گزارش شهرداران و به نقل از مهندس پیشاوری شهردار اسلامیه به اتفاق مهندس بیکی زاده رئیس شورای اسلامی شهر و معاونین محترم اداره کل راه وشهرسازی و بنیاد مسکن استان ، معاونت محترم عمرانی فرماندار ، بخشدار محترم اسلامیه و جمعی از مسئولین شهرستان فردوس و پیمانکار مربوطه از محل مسکن ملی بازدید و در این بازدید مشکل دفع آب‌های سطحی و همچنین مسیر رودخانه مورد بررسی قرار گرفت و مقرر شد موضوع در شورای مسکن استان مطرح و نهایتا توسط مشاور از طرف راه و شهرسازی و آب منطقه ای موضوع هدایت یا اجرای کانال پیگیری گردد.

مسکن ملی همان مسکن مهر است که چندین سال پیش به خانه دار شدن افراد زیادی کمک کرد. هم اکنون دو طرح مسکن ملی و نهضت مسکن در فاز ثبت نام و اجرا قرار دارد و قرارهست مسکن ارزان قیمت به افرادی که دارای ملک یا سند مسکونی نیستند تعلق گیرد. مسکن ملی در ۵ فاز به کمک آورده متقاضیان و وامی که توسط دولت پرداخت خواهد شد اجرا می‌شود.

بر اساس اطلاعیه‌ای که در سایت نهضت مسکن منتشر شده است افراد زیر واجد شرایط مسکن ملی هستند:

  1. متقاضیان یا باید متاهل بوده و یا در صورت مجرد بودن نیازمند رعایت قوانین تأهل یا تجرد هستند. بر طبق این شروط متقاضی یا مردان متأهل سرپرست خانوار هستند یا بانوان سرپرست خانوار به‌شمار می‌روند. در صورت تجرد، بانوان بالای ۳۵ سال تمام قادر به ثبت‌نام بوده و مردان مجرد نیز باید تا هنگام تحویل مسکن ازدواج کرده و متأهل باشند.
  2. کلیه اشخاصی که از هیچ‌گونه تسهیلات دولتی،‌ امکانات اداری و طرح‌های سازمانی جهت خانه‌دار شدن استفاده نکرده‌اند،‌ ثبت‌نام در این پروژه بلامانع است.
  3. افراد می‌بایست بومی شهر ثبت‌نامی باشند. این بدان معنا است که شخص متقاضی حداقل ۵ سال در شهر مورد درخواست زندگی کرده و یا متولد و ساکن آن‌جا باشد.
  4. هیچ ملک مسکونی از سال ۱۳۸۴ به بعد نباید به‌نام شخص ثبت‌نام کننده باشد.
  5. امکان پرداخت اقساط وام مسکن ملی و پیش‌پرداخت‌های لازم و تعیین شده را داشته و مبالغ را سر موعد مقرر واریز کند.
  6. لازم است هیچ‌کدام از متقاضیان درگیر پرونده‌های مالی نظیر چک برگشتی یا منع قانونی عدم امکان معامله نداشته باشند.
  7. با توجه به آن‌که برای شروع به کار، نیاز است تا سی درصد از مبلغ کل مسکن ثبت‌نامی به‌صورت پیش‌پرداخت واریز شود، هر متقاضی باید دارای تمکن مالی مناسبی باشد.