تازه می شودهوای شهرمان با مترو !

مدیرعامل شرکت بهره برداری مترو تهران و حومه گفت: متروی تهران دست رنج سال‌ ها تلاش افراد زیادی است و امروز تنها راه برون رفت از بحران آلودگی هوا، گسترش و حفاظت از این سرمایه ملی است. به گزارش شهرداران و  مدیریت ارتباطات و امور بین الملل شرکت بهره برداری متروی تهران و حومه، مسعود […]

  • مدیرعامل شرکت بهره برداری مترو تهران و حومه گفت: متروی تهران دست رنج سال‌ ها تلاش افراد زیادی است و امروز تنها راه برون رفت از بحران آلودگی هوا، گسترش و حفاظت از این سرمایه ملی است.

    به گزارش شهرداران و  مدیریت ارتباطات و امور بین الملل شرکت بهره برداری متروی تهران و حومه، مسعود درستی با اشاره به اینکه از سال ۷۶ روز ۲۹ دی، روز هوای پاک نامگذاری شده است افزود: اگر هوای پاک می خواهیم باید گسترش حمل و نقل عمومی برقی به خصوص مترو را در الویت قرار دهیم و با ارائه بهترین خدمات در شهر زیرزمینی شرایط را برای کاهش استفاده از خودروی شخصی و به تبع آن کاهش آلاینده ها فراهم کنیم.

    وی تصریح کرد: در حال حاضر مترو تهران و حومه با بهره‌مندی از ۱۵۶ ایستگاه‌ و ۲۹۶ کیلومتر مسیر، بدون ترافیک در شهر زیر زمینی، روزانه میزبان میلیون ها نفر از شهروندان است.

    مدیرعامل شرکت بهره برداری مترو تهران و حومه در ادامه گفت: آلودگی هوا آسیب ها و مشکلات زیادی را برای سلامتی شهروندان ایجاد می‌کند و همین امر بار مالی زیادی را در بخش درمان به دوش دولت وارد می‌کند. بهتر است به جای هزینه کردن برای درمان افرادی که از آلودگی هوا آسیب می بینند، هزینه های لازم برای توسعه و نگه داشت مترو که سرمایه ای ملی است تأمین شود.درستی با اشاره به شعار واحد قطار شهری های کشور با عنو‌ان “نفس تازه کن شهر من” به مناسبت روز هوای پاک خاطر نشان کرد:  وظیفه ما در قطار شهری های کشور این است که شرایطی را در ایستگاه ها و خطوط مترو مهیا سازیم که انتخاب اول شهروندان برای سفرهای درون شهری “مترو” باشد .