لزوم توسعه گردشگری هوشمند با برنامه ریزی برای تمام ابعاد و جوانب آن

استاندار یزد به تبیین لزوم توسعه گردشگری هوشمند با برنامه ریزی برای تمام ابعاد و جوانب آن پرداخت و گفت: با توجه به سرعت بالای تغییر و تحولات دنیا در سایه توسعه علم و فناوری، در صورت کندی بروز رسانی ساختارهای سنتی، از اتفاقات این بخش عقب خواهیم افتاد.

به گزارش اداره کل روابط عمومی استانداری یزد، دکتر مهران فاطمی در نشست شورای توسعه گردشگری استان یزد ضمن قدردانی از فعالیت های دبیرخانه شورای توسعه و پیشرفت گردشگری گفت: پیش از برگزاری نشست های شورای گردشگری، اتاق فکرهایی با افراد درگیر با محتوا و موضوع نشست برگزار و پیشنهادات مشخص، شفاف و کارشناسی شده خروجی آن جلسات؛ جهت تصمیم گیری نهایی و تعیین وظیفه هر دستگاه جمع بندی شود.
وی با بیان اینکه نشست شورای توسعه گردشگری استان با حضور بخش خصوصی در کنار مدیران دستگاه ها معنا پیدا می کند، اظهارداشت: نشست های این حوزه باید روز به روز ساختارمندتر، قوی تر و پر محتوا تر از گذشته پیش رود.
استاندار یزد در بخش دیگری از سخنانش به تبیین لزوم توسعه گردشگری هوشمند با برنامه ریزی برای تمام ابعاد و جوانب آن پرداخت و خاطرنشان کرد: با توجه به سرعت بالای تغییر و تحولات دنیا در سایه توسعه علم و فناوری، در صورت کندی بروز رسانی ساختارهای سنتی، در دنیای مدرن امروز، از اتفاقات این بخش عقب خواهیم افتاد.
دکتر فاطمی با بیان اینکه نمی توان در برابر تغییرات مقاومت کرد، افزود: بهترین رویکرد در مواجه با این امر، مدیریت تغییر و تحولات در بخش های مختلف سیاسی، اقتصادی، گردشگری و … است.
وی خاطرنشان کرد: گردشگری هوشمند روز به روز در حال توسعه است لذا باید برنامه ها و رویکردهای بخش دولتی و خصوصی در مسیر توسعه گردشگری هوشمند مشخص شود.
استاندار یزد تصریح کرد: در صورت عدم برابری سرعت تغییرات و بروزرسانی رویکردهای حوزه گردشگری استان با سرعت تغییرات دنیا، مدیریت مسائل و موضوعات این بخش و حتی مدیریت روایت تاریخ، تمدن، اصالت و هویت استان در دست افراد غیر یزدی می افتد.
دکتر فاطمی با بیان اینکه مباحث مربوط به گردشگری هوشمند و فناوری های نوین مالی باید جدی گرفته شود، گفت: پول و دلار ابزارهای سنتی اقتصاد بوده و قطعا در زمان های پیش رو تغییر خواهد کرد لذا در صورت عدم فراهم سازی زیرساخت ها و تدوین راهبردها بدون آینده پژوهی، قطعا محکوم به شکست خواهیم بود.
وی در ادامه به دغدغه های ارائه شده پیرامون توسعه گردشگری هوشمند اشاره کرد و افزود: آسیب های این حوزه باید احصاء و نسخه مشخصی برای رفع آن ها نوشته شود.
استاندار یزد در بخش دیگری از سخنانش با اشاره به نقش بسزای تولید و انتشار محتواهای گردشگری در معرفی یزد و جذب گردشگران داخلی و خارجی، گفت: باید برای هر ذائقه محتوا و روایت خاص و جذاب از ظرفیت ها تولید و منتشر کرد.
دکتر فاطمی در پایان خطاب به مدیران حاضر در جلسه گفت: دوران مسئولیت بسیار کوتاه است بنابراین باید بهره وری عمر مسئولیت خود را بالا برده و روند اجرای اقدامات را سرعت ببخشید.