رئیس هیات نجات غریق و غواصی استان مازندران:

فوتی ناشی از غرق شدگی در دریای مازندران ۱۲.۵ درصد کاهش یافت

رئیس هیات نجات غریق و غواصی استان مازندران، گفت: جان باختگان ناشی از غرق شدگی در دریای خزر در محدوده استان در سال جاری ۱۲.۵ درصد در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته کاهش یافته است. ‎

نقی کریمیان افزود: از ابتدای ماه خرداد تا پایان شهریوماه سال گذشته ۱۰۴ نفر به دلیل غرق شدگی در دریای مازندران جان خود را از دست دادند که بنا بر آمار پزشکی قانونی استان این آمار در مدت مشابه سال جاری با ۱۲.۵ درصد کاهش به ۹۱ جان‌باخته رسید.

وی خاطر نشان کرد: در سال گذشته ۶۳۴ نفر از هموطنانی که در دریای مازندران غرق شده بودند توسط نیروهای نجات غریق حاضر در سواحل استان نجات یافتند که این رقم با افزایش چشمگیری امسال به یک‌هزار و ۲۵۳ نفر رسید.

کریمیان با بیان این که، از مجموع یک‌هزار و ۲۵۳ نفری که توسط ناجیان غریق در دریای مازندران نجات یافتند، ۲۱۰ نفر به بیمارستان منتقل شدند، ادامه داد: این آمار گویای آن است این نجات یافتگان جان باخته بودند که با اقدامات ناجیان، احیاء و به بیمارستان منتقل شدند.

رئیس هیات نجات غریق و غواصی استان مازندران با بیان این که مطالبات ماه شهریور ۷۰۰ تن از ناجیان غریقی که امسال در طرح ساماندهی سواحل در دریای مازندران مشغول به خدمت بودند تاکنون پرداخت نشده است، اضافه کرد: با پیگیری‌های انجام شده قرار است حدود سه میلیارد و ۲۰۰ میلیون تومان از این معوقات با تهیه اسامی نهایی در هفته های آینده از سوی استانداری مازندران پرداخت شود.