بستر سازی های فرهنگی شهرداری سنندج

شهردار سنندج:

به گزارش شهرداران و ارتباطات و امور بین‌الملل شهرداری سنندج، سیدانور رشیدی صبح امروز در ششمین شورای اداری شهرستان سنندج اظهار کرد: بستر سازی های خوبی در راستای خدمت‌رسانی و توسعه و عمران شهری انجام شده که نتیجه کار گروهی و تیمی در شهرداری و همراهی و نگاه ویژه اعضای شورای شهر و مسوولان استانی و شهرستانی بوده است.

وی افزود: انجام این بستر سازی های به ویژه در حوزه عمران شهری، رفع مشکلات ترافیکی، توسعه فضای سبز، کارها و اقدامات فرهنگی موجب رضایتمندی شهروندان را در سطح قابل قبولی فراهم کرده است.

شهردار سنندج با بیان اینکه برنامه‌های شهرداری سنندج طی سال‌جاری در قالب برنامه کوتاه، میان و دراز مدت تعریف شد و تا کنون توانسته‌ایم بخش قابل توجهی از آن را جامه عمل بپوشانیم، اذعان کرد: در راستای خدمت‌رسانی هرچه بیشتر به شهروندان و تحقق اصل مهم عدالت‌محوری پروژه‌ها به صورت درون محلی تعریف و اجرا شده است.

رشیدی تصریح کرد: بودجه امسال شهرداری سنندج با ریل‌گذاری و نگاه تخصصی و دید توسعه محوری و نگاه به همه نقاط شهر تعریف و سعی کردیم با همراهی خوبی که بین اعضای شورای شهر و مجموعه مدیریتی استان وجود دارد، زمینه را برای تحقق عدالت اجتماعی و خدمات‌رسانی در خور شان به شهروندان در مناطق و نواحی مختلف به ویژه حاشیه شهر فراهم آوریم.

وی افزود: در همین راستا بیش از ۳۳۵ فعالیت و ۳۸۰ پروژه در برنامه راهبردی امسال شهرداری سنندج وجود دارد.

به گفته وی، با اتمام پروژه‌های نیمه‌تمام در سال گذشته، پروژه‌های جدید براساس نیاز شهر در بخش‌های مختلف عمرانی با محوریت رفع مشکلات ترافیکی، سرمایه‌گذاری، ورزشی، فضای سبز، مناسب‌سازی، تحقق شهرداری الکترونیک و …آغاز شده و پیشرفت خوبی دارند.

شهردار سنندج اظهار کرد: تکمیل بلوار ۳۶ متری اتصال میدان لیلاخ، تکمیل بلوار ورودی ننله، اجرای پروژه تعریض پل قشلاق، تکمیل ساختمان ایستگاه آنش‌نشانی ناحیه منفصل شهری حسن‌آباد، تکمیل مجتمع فرهنگی هنری شهرداری سنندج، عملیات تکمیل بلوار۳۶متری اسلام‌آباد، بلوار شهرک گلبرگ به بلوار اسلام، آغاز احداث پروژه تقاطع غیرهمسطح میدان محمدی و احداث بلوار ۲۴متری پروژه اتصال میدان ۱۲ فروردین به بیمارستان توحید از پروژه‌های اجرا شده و یا در دست اجرای شهرداری سنندج است.

رشیدی تصریح کرد: انجام بیش از یک میلیون مترمربع آسفالت و بهسازی با صرف ۱۳۰ هزار تن آسفالت ویترین خوبی از خدمات دولت به مردم به نمایش گذاشته که این روند در سال آینده نیز ادامه خواهد داشت.

وی تصریح کرد: در این دوره با دیدگاه تحقق عدالت اجتماعی اقدامات خوبی در زمینه آسفالت معابر و کوچه‌ها در نایسر، ننله و حسن آباد انجام شد.

وی اذعان کرد: جدای از آسفالت و بهسازی معابر و خیابان‌ها بیش از ۱۵۰هزار مترمربع کف فرش نیز در سطح شهر سنندج انجام شده است.

شهردار سنندج به ریل‌گذاری‌های فرهنگی شهرداری سنندج هم اشاره کرد و گفت: توسعه زیرساخت‌های فرهنگی علاوه بر تقویت فعالیت‌های فرهنگی و هنری نقش بسزایی در کاهش آسیب‌های اجتماعی و پرکردن اوقات فراغت جامعه به ویژه قشر جوان دارد.

به گفته رشیدی، برگزاری جشن شب نوروز در ورزشگاه ۲۲ گلان، برگزاری جشن بین المللی نورز با مشارکت یونسکو و کشورهای حاشیه نوروز،برگزاری المپیاد ورزشی محلات، برگزاری جشنواره بین المللی تکنوازی ئاویه‌ر با حضور ۵ کشور جهان، دومین جشنواره موسیقی خانقاهی، برگزاری ۳۰ عنوان برنامه همزمان با هفته سنه، احداث دو زمین ورزشی چمن مصنوعی در نایسر، احداث ۲ کیلومتر مسیر دوچرخه سواری ناحیه حسن آباد و احداث ۸ کیلومتر مسیر دوچرخه سواری حدفاصل بلوار کامکار و بلوار نظام مهندسی از جمله اقدامات انجام شده شهرداری سنندج بوده است.

وی گفت: احداث کمپ ماده ۱۶ بنا به دستور رئیس جمهور و وزیر کشور به همت شهرداری و با همراهی دستگاه‌های مختلف اجرا شد و در حال حاضر بیش از ۳۰۰ نفر در این کمپ ساماندهی و روند درمان خود را طی می‌کنند.

شهردار سنندج افزود: در حوزه سرمایه‌گذاری نیز بیش از ۶ هزار میلیارد تومان پروژه تعریف شده و اجرای چند کلان‌پروژه هم در سنندج در دستور کار شهرداری قرار دارد در همین راستا در آینده نزدیک همایش بزرگ سرمایه گذاری با هدف جذب سرمایه گذاران در شهر سنندج برگزار می‌شود.

رشیدی از تحقق شهرداری الکترونیک و آغاز پروژە شهر هوشمند سنندج به عنوان دیگر دستاورد و اقدام این شهرداری نام برد و گفت: اجرای طرح شهرداری الکترونیک امسال در شهرداری سنندج کلید خورده و در حال حاضر پیشرفت ۱۰۰درصدی دارد و روند کار با سرعت مناسبی در حال انجام است.