عوارض شهرداری تهران با تخفیف ۹درصدی

چمران :

رئیس شورای شهر تهران گفت: شهروندان با پرداخت عوارض شهرداری خود تا پایان سال جاری مشمول ۹ درصد تخفیف خواهند شد.

درآمدهای عوارض نوسازی درآمد مستقیم و بودجه شهرداری تهران است

وی با بیان اینکه درآمدهای عوارض نوسازی درآمد مستقیم و بودجه شهرداری تهران است و صرف امورات شهر تهران می شود، در مورد رقم پرداختی مردم گفت: پیش بینی ها نشان می دهد این  رقم زیادی نیست و حتی در سال‌های قبل دیدند درآمدهای این عوارض،  هزینه چاپ کاغذ را هم پوشش نمی‌دهد؛ اما از سال ۸۲ ارقام در مجلس اضافه شد تا حداقل به مبلغی برسد که شهرداری مایل به ادامه دادن باشد.

به گزارش شهرداران چمران همچنین در صحن شورا طی سخنانی انتخابات را بزرگترین رویداد سیاسی کشور دانست و گفت: امیدواریم مردم ایران با حضور گسترده در انتخابات ۱۱ اسفند باز هم یک حماسه دیگر در سپهر سیاسی کشور را رقم بزنند و این اتفاق بزرگ را همچون سنوات گذشته با اقتدار در دفتر انقلاب به ثبت برسانند و این اتفاق قطعاً به نقطه قوت نظام تبدیل خواهند شد.

وی با بیان اینکه حضور در صحنه انتخابات یک وظیفه ملی و یک حق متقن شهروندی است، افزود: قطعاً هرگونه تغییر و اصلاح با انتخاب های درست صورت خواهد پذیرفت؛ چرا که بدون انتخاب مناسب نه اصلاحی حاصل خواهد شد و نه به رشد خواهیم رسید. بنابر این تک تک ما باید این حق را بستانیم و سرنوشت خودمان را، خودمان رقم بزنیم و این مهم با حضور ما در پای صندوق های رأی اتفاق خواهد افتاد و امیدواریم ملت بزرگ ایران با حضور گسترده بتوانند حماسه دیگری را در انتخابات روز ۱۱ اسفند خلق کرده و آمادگی و بیداری خودشان را به جهانیان نشان بدهند.

رئیس شورای اسلامی شهر تهران در ادامه ضمن ابراز انزجار از ادامه کشتارهای وحشیانه و بمباران‌های شهرهای فلسطین توسط رژیم صهیونیستی، این اقدامات و حمایت های همه جانبه دولت های غربی و آمریکایی چه در صحنه های بین المللی و چه در ارسال تسلیحات نظامی را محکوم کرد.

مهدی چمران در حاشیه جلسه علنی امروز -سه شنبه هشتم اسفندماه ۱۴۰۲- شورای شهر تهران با حضور در جمع خبرنگاران با بیان اینکه در ابتدای جلسه امروز ناصر امانی گزارش خود از محله امامزاده یحیی را ارائه خواهد داد، گفت: بعد از  آن  اعتراضات فرمانداری تهران در مورد برخی مصوبات بررسی خواهد شد.

وی با بیان اینکه تهاترهای پایانه شرق نیاز به مجوز شورای شهر تهران دارد که امروز در شورای شهر بررسی می شود، ادامه داد: همچنین نرخ بازدید از چند مرکز فرهنگی و موزه شهرداری تهران نیز بررسی خواهد شد.

چمران در مورد برگزاری نمایشگاه‌های عیدانه در تهران گفت: برگزاری این گونه نمایشگاه‌ها ترافیک را چند برابر می کند و بارها در شورا جوش زدیم و خواهش و تمنا کردیم؛ اما خواهش و تمنا فایده نداشته و باز هم در آستانه سال جدید نمایشگاه های پرمخاطب برگزار می کنند و موجب ناراحتی و عصبانیت مردم می شود و ما اعتراضات را شفاهی و کتبی اعلام کردیم.