عملیات اجرای ۴۵۰ کیلومتر فیبر نوری در ۱۵ شهر و شهرستان ایلام

معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری ایلام گفت: عملیات اجرای ۴۵۰ کیلومتر فیبر نوری در ۱۵ شهر و شهرستان ایلام در حال اجرا است.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی استانداری ایلام ، سعید هُژبری در نشست بررسی پیشرفت پروژه فیبر نوری شرکت «های‌وب» در استان ایلام اظهار کرد: انتظار داریم دستگاه‌های ذی‌ربط با هماهنگی لازم، در کمترین زمان ممکن نسبت به اتمام این پروژه و برخورداری حداقل ۸۰ درصد استان پوشش فیبر نوری اقدام کنند.
وی، مهمترین پروژه وزارت ارتباطات در دولت سیزدهم را پروژه فیبر نوری عنوان کرد و افزود: این پروژه به عنوان زیرساخت اینترنت اشیاء، شهر الکترونیک و تجارت الکترونیک مورد استفاده قرار می‌گیرد.
معاون عمرانی استاندار ایلام ، موضوع شهر هوشمند را یکی از مباحث مهم دنیا و از آرزوهای مردم دانست و ادامه داد: شهر هوشمند سه مرحله دارد که پس از راه‌اندازی زیرساخت ها، نصب تجهیزات و تکمیل شبکه مانیتورینگ باید انجام شود.
هژبری، مزایای شهر هوشمند را کنترل هوشمند تخلفات و کاهش مراجعات حضوری در حوزه شهرداری‌ها و شرکتهای خدمات‌رسان عنوان کرد و گفت: اجرای شهر هوشمند منجر به کاهش مصرف سوخت و گازهای گلخانه‌ای شده و در نتیجه در راستای رسیدن به هوای پاک اثربخش خواهد بود.
وی در بخش دیگری از سخنانش، پوشش جمعیتی همراه اول در استان را ۹۳ درصد اعلام و تاکید کرد: این میزان باید حدأقل ۹۸ درصد باشد.
معاون استاندار ایلام در پایان خاطرنشان کرد: ۱۹ نقطه کور در ۳۰ کیلومتر از جاده‌های اصلی استان فاقد پوشش آنتن‌دهی تلفن همراه هستند.