شورای اسلامی شهر تبریز پیگیر محرومیت‌زدایی از مناطق کم‌برخوردار

دبیر شورای اسلامی شهر تبریز محرومیت زدایی از مناطق کم برخوردار را یکی از اولویت ها و موضوعات مهم این شورا دانست که با جدیت در حال پیگیری است.

به گزارش شهریار،‌ یاسین بجانی به همراه مسعود علیلو شهردار منطقه ۴ با حضور در مسجد رسول الله(ص)، ضمن رسیدگی به مطالبات شهروندان محله حیدرآباد، بخشی از اقدامات مدیریت شهری را تشریح کرد.

وی در این دیدار با اشاره به اینکه همه ۱۳ عضو شورای شهر متحدانه رفع مشکلات شهروندان را پیگیری می‌کنند، افزود: در مدیریت جدید شهری تبریز با آغاز مدیریت آقای یعقوب هوشیار تلاش مضاعفی در همه مناطق صورت گرفته است.

بجانی ابراز کرد: یکی از اقدامات مثبت در حوزه فرهنگی اجتماعی دیدارهای هفتگی شهردار تبریز و شهرداران مناطق با خانواده شهدا و ارج نهادن به مقام شامخ ایشان است.

وی ادمه داد: احداث فرهنگسرا در تمامی مناطق نیز در دستور کار شهرداری تبریز قرار گرفته است.

این عضو شورای شهر با اشاره به برگزاری مستمر قرارهای خدمت در مناطق دهگانه افزود: قرار خدمت نکته مثبت دیگری است که طی آن مشکلات تمامی مناطق شناسایی شده و ادارات مربوط به شهرداری منطقه دعوت می شوند تا در تسریع حل مشکلات شهروندان گام بلندی برداشته شود.

وی اظهار کرد: محرومیت زدایی از مناطق کم برخوردار موضوع دیگری است که با جدیت پیگیری می‌کنیم. ۹۰ ملک در پروژه مسیرگشایی ۴۲ متری انقلاب تملک شده  و این پروژه بزرگ با سرعت پیش می‌رود.

دبیر شورای شهر تبریز تصریح کرد: پیشرفت ۹۰ درصدی پل ارتش در چهار ماه صورت گرفت و بدون تشریفات تقدیم شهروندان شد در حالی که این پروژه به مدت طولانی راکد مانده بود.

وی با بیان اینکه تا پایان سال سعی می‌کنیم هر ماه یک پروژه افتتاح کنیم، گفت: تا پایان سال ۲۵۰ دستگاه اتوبوس به چرخه ناوگان حمل و نقل عمومی تبریز اضافه می شود.

وی ادامه داد: تلاش می کنیم رضایتمندی مردم را افزایش دهیم، چراکه بدون همکاری و پشتیبانی مردم نمی‌توانیم کاری را پیش ببریم.

بجانی ضمن قدردانی از تلاش های شبانه روزی کارکنان شهرداری تبریز ابراز کرد: با ایجاد خزانه متمرکز گام مهم و موثری در توزیع عادلانه خدمات شهری برداشتیم.

در ادامه این دیدار مسعود علیلو شهردار منطقه ۴ تبریز ضمن ارائه گزارشی از اقدامات صورت گرفته برای رفع بخشی از مشکلات اعلام شده توسط شهروندان این منطقه، قول مساعد برای رفع مشکلات موجود طی هفته های آتی را داد.