رونمایی از نخستین اتوبوس تفریحی و دریایی ساحلی خزر با حضور استاندار مازندران

رضا علیخانی، گفت: اتوبوس تفریحی و دریایی آب‌های ساحلی خزر در استان مازندران با همکاری سرمایه‌گذار بخش خصوصی وارد بندر نوشهر شد و به زودی برای استفاده گردشگران خارجی و داخلی به بهره‌برداری می‌رسد. ‎

اجرای طرح گردشگری دریایی به منظور استفاده بهینه گردشگران داخلی و خارجی از جاذبه‌های طبیعی به ویژه دریای خزر یکی از آرزوهای دیرینه مسافران، گردشگران و مردم خطه شمال کشور به ویژه استان مازندران بوده است و تحقق این مهم از سوی مسئولان استانی به ویژه استاندار مازندران مورد پیگیری قرار گرفته است.

رضا علیخانی افزود: اجرای طرح گردشگری دریایی و حمل و نقل دریایی هم جزو مهمترین راهبردهایی بود که از زمان شکل گیری دولت سیزدهم و شروع به کار استاندار جدید طی یکسال گذشته تاکنون مورد پیگیری قرار گرفت که از آن زمان تاکنون رایزنی های فراوانی با همکاری اداره کل بنادر و دریانوردی مازندران با سرمایه گذاران مختلف صورت گرفت که در گام نخست موفق شدیم با یک سرمایه گذار مالک اتوبوس تفریحی و دریایی رایزنی هایی صورت دهیم و در نهایت این پیگیری ها نتیجه داد.

وی اظهارداشت: طی این مدت حدود ۲۰ نقطه برای فعالیت های گردشگری دریایی جانمایی و انتخاب شد و برنامه ریزی شده تا سرمایه گذاران بخش خصوصی با ساخت سکو و اسکله های ساحلی از سازه هایی سبک استفاده کنند که در راستای اجرای طرح گردشگری دریایی باشد.

معاون استاندار مازندران گفت: امروز گردشگری ساحلی و حمل و نقل دریایی با توجه به جاذبه هایی که هم در حوزه جنگل ، کوهپایه ، جلگه و دریا دارد می تواند نقش موثری در رفاه حال مسافران و گردشگران به همراه داشته باشد و این اتوبوس تفریحی و دریایی علاوه بر دریا گردی مسافران بلکه می تواند امکاناتی را در داخل آن فراهم کند تا سرنشینان آن بتوانند علاوه بر نقاط دور دست سطح آبی دریای خزر؛ ضلع جنوبی جنگل های هیرکانی و روستاهای سرسبز این منطقه را هم مشاهده کنند.

علیخانی خاطرنشان کرد: قابلیت های این اتوبوس از همه لحاظ مورد تایید نهادهای مرتبط و سازمان بنادر و دریانوردی قرار گرفته است و به همین خاطر مجوز انتقال آن به بندر نوشهر برای انداختن به آب های ساحلی خزر در آینده نزدیک صادر می شود و یک سری کارهای خاصی به منظور تجهیز و آماده سازی این اتوبوس ضرورت دارد و امیدوارم درآذر ماه امسال با حضور استاندار مازندران رونمایی و فعالیتش آغاز شود.

وی به مالک این اتوبوس دریایی تاکید و توصیه کرد: برای رضایت مندی مسافران و گردشگران دریا دولت سعی می کند با به روز کردن امکانات و تجهیزات بهترین خدمات را ارایه دهد ضمن آنکه در دریافت هزینه جابه جایی برای بومیان تخفیف های لازم را لحاظ کند.