معاون مدیرکل هماهنگی امور استانهای نهاد ریاست جمهوری:

روند پیشرفت فیزیکی پروژه ها به نسبت تخصیص اعتبارات رضایت بخش است

تقدیر معاون مدیرکل هماهنگی امور استانهای نهاد ریاست جمهوری از پیگیری های استاندار ایلام برای اجرایی شدن مصوبات سفر ریاست جمهوری: روند پیشرفت فیزیکی پروژه ها به نسبت تخصیص اعتبارات رضایت بخش است.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی استانداری ایلام، جلسه پیگیری مصوبات سفر ریاست محترم جمهور به استان صبح پنجشنبه ۲۸ مهرماه به ریاست دکتر بهرام نیا، استاندار ایلام و با حضور معاون مدیرکل هماهنگی امور استانهای نهاد ریاست‌جمهوری، مشاور معاونت هماهنگی امور استانهای نهاد ریاست‌جمهوری و سایر اعضاء در سالن جلسات شهید رجایی استانداری ایلام برگزار شد.
میرهاشمی، معاون مدیرکل هماهنگی امور استانهای نهاد ریاست‌جمهوری در این نشست با بیان اینکه استاندار ایلام پیگیری جدی برای اجرایی شدن مصوبات سفر ریاست جمهور دارد، گفت: روند پیشرفت فیزیکی پروژه ها به نسبت تخصیص اعتبارات رضایت بخش است.
براساس این گزارش، در مجموع سفر ریاست جمهوری به استان ۱۰۰ مصوبه در مجموع ۲۵۲ طرح و پروژه برای استان ایلام در قالب یک ابلاغ برای سطح استان و یک ابلاغ مختص شهرستان محروم هلیلان در نظر گرفته شده است.
مصوبات ابلاغی سطح استان ۶۴ مصوبه با اعتبار دو هزار و ۱۶۹ میلیارد تومان و هزار و ۶۴۳ میلیارد تومان تسهیلات و مصوبات ابلاغی مختص شهرستان محروم هلیلان نیز ۳۶ مصوبه با اعتبار مصوب ۲۷۴ میلیارد تومان و ۶۰ میلیارد تومان تسهیلات است.
لازم به ذکر است از مجموع مصوبات سفر، ۲۳ مصوبه به اتمام رسیده، ۴۱ مصوبه فعال، ۱۱ مصوبه در دست پیگیری و ۲۵ مصوبه نیز مربوط به دو نهاد ستاد فرمان اجرایی حضرت امام (ره) و بنیاد مستضعفان است.
براساس این گزارش، تاکنون ۶۴ درصد از مصوبات سفر اجرایی شده است، ۱۱ درصد در دست پیگیری و ۲۵ درصد نیز به دلیل عدم اجرای تعهدات مصوب بنیاد مستضعفان و ستاد اجرایی فرمان حضرت امام(ره) بلاتکلیف است.
گفتنی است، از مجموع ۲۵۲ پروژه مصوب سفر ریاست جمهوری تعداد ۱۰۱ پروژه اجرا و نهایی شده است، ۱۰۰ پروژه در حال اجرا و ۲۶ پروژه در حال پیگیری است، همچنین ۲۵ پروژه مشترک و مربوط به بنیاد مستضعفان و ستاد اجرایی فرمان حضرت امام(ره)، هنوز اجرایی نشده که در دست پیگیری است.