استاندار ایلام:

ذیحسابان دستگاه های اجرایی باید کنار تجربه، از انضباط مالی برخوردار باشند.

استاندار ایلام: ذیحسابان دستگاه های اجرایی با نگاه به توسعه استان کمک کار مدیران باشند/ توسعه همه جانبه استان ایلام در اولویت است.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی استانداری ایلام، دکتر حسن بهرام نیا صبح دوشنبه ۹ آبان ماه در دیدار با ذیحسابان دستگاه های اجرایی استان با بیان اینکه جایگاه ذیحسابان در پازل توسعه استان یک جایگاه ارزشمند و تاثیرگذار است، گفت: افرادی که در جایگاه ذیحساب قرار می گیرند باید از ویژگی های خاصی برخوردار باشند و در کنار تجربه، از انضباط مالی برخوردار باشند.
وی اظهار داشت: جایگاه ذیحسابان از مصادیق پست های حساس است لذا باید شأن و منزلت این جایگاه حفظ شود.
استاندار ایلام با اشاره به اینکه باید همه با هم از فرصت های پیش رو در جهت توسعه استان نهایت استفاده کنیم، اظهار کرد: یکی از اولویت‌های پیش رو استفاده از خرد جمعی و کنشگران سیاسی، اجتماعی و فعالان اقتصادی و البته مدیران دلسوز در جهت توسعه استان است که بخشی از آن با نقش آفرینی ذیحسابان معنا پیدا می کند.
وی با اشاره به نقش ذیحسابان در توزیع منابع مالی دولتی گفت: نظارت بر حسن اجرای قوانین و مقررات مالی در نظام اداری و کمک به تحقق درآمدهای عمومی استان از وظایف مهم ذیحسابان است.
نماینده عالی دولت در استان، جذب اعتبارات و منابع مالی توسط مدیران دستگاه های اجرایی را در پیشبرد اهداف سازمان بسیار مهم توصیف و اضافه کرد: ذیحسابان در تطبیق هزینه ها با قوانین باید ضمن نظارت مالی دقیق، با نگاه توسعه ای و‌ کمک به مدیران در راستای پیشبرد اهداف و طرح ها عمل کنند.
دکتر بهرام نیا با بیان این که ذیحساب می تواند عامل محرک و مکمل مدیر در دستگاه اجرایی باشد گفت: ذیحساب چشم بینای قانون است که تلاش می کند از بیت المال صیانت کند و حافظ حقوق مردم است.
وی در پایان با اشاره به ظرفیت های استان و استفاده از این ظرفیت ها گفت: توسعه‌ همه جانبه استان در سایه همدلی و همراهی امکان پذیر است.