دیوارنگاره جدید میدان ولیعصر (عج)

دیوارنگاره خیابان ولیعصر

طرح دیوارنگاره میدان حضرت ولی‌عصر(عج) تهران در آستانه انتخابات دوازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی با شعار «مراقب قالتاق‌ها باشید» رونمایی شد.

به گزارش شهرداران ، طرح دیوارنگاره میدان حضرت ولی‌عصر(عج) شهر تهران -پنجشنبه دهم اسفندماه – در آستانه انتخابات دوازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی با شعار «مراقب قالتاق‌ها باشید» با جمله‌ای از شهید سیدمحمد بهشتی مبنی بر «مراقب باشید آدم‌های قالتاق را در این دستگاه پیچیده راه ندهید.»، رونمایی شده است.

این دیوارنگاره با طراحی گرافیک مهدی ایمانی و طراحی نوشتار علی خلج اثری از خانه‌ طراحان انقلاب اسلامی است که در قالب پویش «ایران قوی» و شعار «رای می‌دهیم» توسط سازمان هنری رسانه‌ای اوج نصب شده است.

دوازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی همزمان با ششمین دوره انتخابات مجلس خبرگان رهبری روز جمعه- ۱۱ اسفندماه- در سراسر کشور برگزار می‌شود.

 رسالت این دیوارنگاره بر آن است تا کارهایی بر روی آن به اجرا درآید که مناسبتی باشد. به عنوان مثال در ایام نوروز یا ایام محرم دیوارنگاره باید به این موضوعات مهم ملی و مذهبی بپردازد. رویکرد دیوارنگاره بر این است که به این مناسبت‌ها ضریب رسانه‌ای بدهد. لذا به دلیل وجود مناسبت‌های ملی و مذهبی در شش ماه نخست سال باعث شده تا فرصت نشود درباره موضوعات غیر مناسبتی پرداخته شود که در اولین فرصت پیش آمده این اتفاق افتاد و به موضوع مهم اقتصادی که دغدغه این روزهای اکثر مردم کشور است پرداخته شود. موضوعات این چنینی در دستور کار وجود دارد که در ادامه و تا ‌پایان سال در فرصت‌های مختلف به این موضوعات و موضوعات مرتبط با شعار سال پرداخته خواهد شد.

آتلیه گرافیک خانه طراحان انقلاب اسلامی با بیان این که تغییر رویکرد دیوارنگاره میدان ولیعصر(عج) درست و موفق است، گفت: در برهه‌های مختلف طرح‌های غیرمناسبتی مورد استفاده دیوارنگاه میدان ولیعصر(عج) قرار گرفته. این تغییر رویکرد نیز امسال به شکل جدی‌تری پیگیری می شود و همچنین جنس گرافیکی کارها به سمت فضایی جدید خواهد رفت. امیدواریم این روند ادامه داشته باشد و اتفاقات بهتری رقم بخورد.