دیدار شهردار تبریز با خانواده معظم دو شهید والامقام دفاع مقدس

شهردار تبریز به همراه رئیس و دو عضو دیگر شورای اسلامی شهر تبریز با خانواده معظم شهیدان والامقام سید احمد موسوی اصل و پرویز خان‌محمدی اینانلو دیدار و گفتگو کرد.

به گزارش شهریار، یعقوب هوشیار عصر امروز به همراه حجت‌الاسلام والمسلمین رسول برگی، حجت‌الاسلام سید کاظم زعفرانچیلر، و حکیمه غفوری از اعضای شورای اسلامی شهر در دیدارهای جداگانه‌ای با خانواده شهیدان والامقام سید احمد موسوی اصل  و پرویز خان‌محمدی اینانلو دیدار و گفتگو کرد.

شهردار تبریز در این دیدارها، شهادت را توفیقی الهی برای بندگان خاص و برگزیدگان مکتب اسلام معرفی کرده و اظهار کرد: عزت و اقتدار انقلاب اسلامی و نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران ثمره خون پاک شهیدان انقلاب و هشت سال دفاع مقدس است.

یعقوب هوشیار افزود: جریان خون پاک شهدا در رگ‌های این ملت بزرگ، نظام مقدس جمهوری اسلامی را در مسیر توسعه و پیشرفت قرار داده و نظام سلطه جهانی را به وحشت انداخته است.

وی ادامه داد: خانواده‌های معظم و معزز شهدا صاحبان واقعی این انقلاب و نظام و ولی‌نعتمان مدیران کشور هستند و قطع به یقین مطالبات آنها نیز در راستای آرمان‌های امام راحل (ره) و اشاعه فرهنگ انقلابی و جهادی خواهد بود و ما به عنوان مدیریت شهری از این مطالبات استقبال می‌کنیم

شهردار تبریز در بخش دیگری از سخنان خود گفت: مدیریت شهری تبریز خود را ملزم به معرفی یکایک شهدای هشت سال دفاع مقدس به نسل جوان و نوجوان می‌داند و در این راه تمام توان و ظرفیت خود را به‌کار خواهد بست.

هوشیار یادآور شد: علاوه بر اینکه بنده به همراه اعضای محترم شورای اسلامی شهر هر هفته در منزل خانواده دو شهید والامقام حضور می یابیم، سایر مدیران شهرداری نیز موظف‌اند به صورت مستمر و هفتگی در منازل خانواده های شهدا حضور یابند.

در پایان این دیدارها، شهردار تبریز با اهدای لوح‌های جداگانه‌ای از خانواده شهیدان والامقام سید احمد موسوی اصل  و پرویز خان‌محمدی اینانلو قدردانی کرد.

شهید سید احمد موسوی اصل متولد یکم فروردین سال ۱۳۵۰ در تبریز در تاریخ هجدهم اسفند  سال ۱۳۶۵ در منطقه شلمچه و عملیات کربلای ۵ به فیض شهادت رسید و شهید  پرویز خان‌محمدی اینانلو متولد یکم شهریور ۱۳۴۴ در تبریز در تاریخ نوزدهم اسفند سال ۱۳۶۳ در بمباران کبریت‌سازی به فیض شهادت نایل آمد.