دستگاه های عضو ستاد بحران استان تمهیدات و ملاحظات فصل سرما را در دستور کار قرار دهند.

استاندار ایلام در نشست ستاد مدیریت بحران استان:موضوع رانش روستای تلخاب بدره تعیین تکلیف شود

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی استانداری ایلام، دکتر حسن بهرام نیا، استاندار ایلام پیش از ظهر امروز، سه شنبه ۲۶ مهر ماه در جلسه ستاد پیشگیری، هماهنگی و فرماندهی عملیات پاسخ به بحران استان گفت: باتوجه به شروع فصل بارندگی و سرما بازگشایی مسیل رودخانه ها و دهنه پل ها در دستور کار قرار گیرد.
وی اظهار کرد: رعایت حریم بستر رودخانه، رفع نقاط پرخطر و بازگشایی معابر بویژه مسیل رودخانه ها برای جلوگیری از وقوع سیلاب با جدیت دنبال شود.
استاندار ایلام در ادامه خواستار جمع آوری نخاله های کمربندی شهر ایلام شد و افزود: با توجه به تردد روزانه مسافران غیربومی از کمربندی شهر ایلام وجود نخاله های ساختمانی زیبنده نیست و باید هر چه سریعتر جمع آوری و با نظارت بیشتر با افرادی که نسبت به تخلیه نخاله های ساختمانی در این مسیر اقدام می کنند برابر ضوابط و مقررات برخورد قاطع شود.
دکتر بهرام نیا با بیان اینکه زیبایی شهر با نخاله ها از بین می رود، افزود: دهیاری های استان هم باید نظارت لازم و کافی در تخریب ها و چگونگی تخلیه نخاله ها را داشته باشند و با هماهنگی لازم محل ثابتی را با اعلام نظر کارشناسی برای دپوی نخاله ها در نظر بگیرند تا از وجود چنین مشکلاتی با توجه به شروع فصل بارندگی جلوگیری بعمل آید.
وی همچنین از اداره کل راهداری استان خواست تا با توجه به شروع فصل بارندگی و سرما کلیه ماشین آلات و خودروها برای روزهای بحرانی آماده شود.
استاندار ایلام همچنین خواستار توجه جدی به روستاهای مجاور رودخانه ها شد و افزود: چنانچه در حریم رودخانه ها ساخت و سازهایی صورت گرفته باید تعیین تکلیف شود.
دکتر بهرام نیا همچنین خواستار تعیین تکلیف نهایی رانش روستای تلخاب بدره شد و اظهار کرد: باید ظرف دو هفته اقدامات نهایی برای جابجایی خانوارها انجام گیرد.
گفتنی است، در این جلسه مصوب شد تا اداره کل هواشناسی حجم بارندگی ها را براساس بیشترین میزان بارندگی در سال‌های گذشته را مشخص و اداره کل راه و شهرسازی نیز براساس گزارش هواشناسی، دهانه و دیوار مسیر پل واقع در میدان ارغوان را مشخص کند، علاوه بر این مصوب شد تا بنیاد مسکن انقلاب اسلامی و راه و شهرسازی استان نسبت به تعیین تکلیف مسیل ها و کانالهای آب منتهی به محله جانبازان اقدام نماید تا آسیبی به ساکنین مسکن مهر وارد نگردد.