ارزیابی وضعیت خدمت رسانی به شهروندان با اجرای طرح ۳۶۰ درجه

شهردار منطقه ۴ خبر داد:

ارتقا وضعیت خدمت رسانی به شهروندان با اجرای طرح ۳۶۰ درجهشهردار منطقه ۴ از اجرای مستمر طرح بازدید های ۳۶۰ درجه در ۴ محور این منطقه خبر داد و گفت: این طرح در راستای ایجاد تحولی بیشتر و خدمات‌رسانی بهینه به شهروندان در حال اجرا می باشد

به گزارش شهرداران و  روابط عمومی شهرداریhttps://www.tehran.ir/ منطقه ۴ علی اصغر کمالی زاده با اعلام این خبر گفت: با ارتقا سطح نگهداشت در شهر، مردم درک بهتری از خدمات شبانه روزی ارائه شده توسط واحدهای مختلف خدمت رسانی در شهرداری پیدا خواهند کرد که در همین راستا نیاز است قدرت اجرایی و توان خدمت رسانی خود را افزایش دهیم.وی با اشاره به اجرای این طرح در ۴ محور اصلی منطقه گفت: خیابان های فرجام، استقلال، استاد حسن بنا و جشنواره محورهایی است که با هماهنگی های صورت گرفته با معاونین و شهرداران نواحی معضلات ترافیکی، عمرانی، خدمات شهری و اجتماعی آنها احصاء و در حال پیگیری است.شهردار منطقه ۴ با اشاره به شروع بازدید های ۳۶۰ درجه ، این اقدام را روند رو به جلویی در راستای ارتقا وضعیت خدمت رسانی به شهروندان دانست و افزود: با توجه به نیاز های موجود در منطقه ۴ این طرح در مراکز پر جمعیت و با اهمیت موجود در این منطقه بصورت ویژه در حال اجرا می باشد.کمالی زاده از روکش مدیریتی ۱۰۰۰۰ معضل در خصوص برداشت ۳۶۰ درجه در نواحی ۹ گانه خبر داد و گفت: تا کنون حدود ۱۰۰۰۰ معضل توسط نواحی ۹ گانه با موضوعات مختلف شهری احصاء و در حال بررسی است.

ارزیابی ۳۶۰ درجه یعنی ارزیابی عملکرد اعضای سازمان از نقطه‌نظرهای مختلف. در این نوع ارزیابی، کارکنان توسط همکاران و هم‌تیمی‌های خود، مدیران‌شان، اعضای تیم‌ یا زیرمجموعه‌یشان و حتی خودشان مورد سنجش قرار می‌گیرند. از این‌روی، داده‌هایی معتبر و همه‌جانبه برای شناسایی نقاط قوت و ضعف هر یک از اعضای سازمان جمع‌آوری می‌شود.

حال آن‌که دیدگاه تنها یک نفر برای تصمیم‌گیری درباره منابع انسانی کافی نیست. همین موضوع، فضا را برای پیاده‌سازی مدل ارزیابی ۳۶۰ درجه فراهم کرد.ارزیابی عملکرد ۳۶۰ درجه، ساز و کاری برای دریافت بازخورد درباره اعضای سازمان از زوایای مختلف شامل مدیر/سرپرست، همکاران، زیردستان، مشتریان و خود فرد است. این نوع ارزیابی جدید نیست و در دهه ۸۰ و ۹۰ میلادی با انتشار کتابی با همین نام در حوزه منابع انسانی متداول شد.