تلاش برای تکمیل و احیای ۳ فرهنگ‌سرا و ۷۰ زمین ورزشی در اهواز

رئیس کمیسیون فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شورای اسلامی شهر اهواز گفت: همه تلاش ما این است که تا پایان سال ۳ فرهنگ‌سرای نیمه کاره را تکمیل و ۷۰ زمین ورزشی روباز را احیا و به بهره‌برداری برسانیم. به گزارش روابط عمومی شورای اسلامی شهر اهواز محمد حسین ملایی زمانی در خصوص مطالب ارائه شده در […]

رئیس کمیسیون فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شورای اسلامی شهر اهواز گفت: همه تلاش ما این است که تا پایان سال ۳ فرهنگ‌سرای نیمه کاره را تکمیل و ۷۰ زمین ورزشی روباز را احیا و به بهره‌برداری برسانیم.

به گزارش روابط عمومی شورای اسلامی شهر اهواز محمد حسین ملایی زمانی در خصوص مطالب ارائه شده در کمیسیون فرهنگی اجتماعی شورا اظهار کرد: یکی از ایراداتی که بر واگذاری زمین‌های ورزشی به
بخش خصوصی و برخی ارگان‌ها وجود داشت این بود که به علت عدم نظارت صحیح بر مدیریت، حفظ و نگهداشت آن‌ها، زمین ورزشی که باید شش سال استفاده می‌شد پس از یک سال از بین رفت، این کار ناشی از واگذاری غلط این زمین ها بوده است.

وی افزود: نباید تنها دغدغه ما افتتاح زمین ورزشی باشد چرا که نگهداشت آن بسیار اهمیت بیشتری دارد که برای آن باید چاره ای اندیشید تا این زمین‌ها‌ عمر مفید خود را داشته باشد، مهمتربن هدف ما که در حال پیگیری آن چه از چه از طریق شورای اسلامی شهر و چه از طریق شهرداری اهواز هستیم مسئله حفظ و نگهداری از زمین‌های ورزشی است.

عضو شورای اسلامی شهر اهواز ادامه داد: اولویت ما این است که با استفاده از منابع پیش‌بینی شده همه زمین‌های ورزشی موجود مجدد فعال شوند و در دستورالعمل واگذاری آنها هم مسائل فرهنگی به ویژه مناطق هدف و نگهداری از زمین ها دیده شود.

وی در خصوص تامین بودجه زمین های ورزشی و فرهنگ‌سراها از محل عوارض آلایندگی توضیح داد: در این خصوص پیشنهاداتی شده است تا قبل از اینکه بودجه‌ها در جاهای دیگر هزینه شود با توجه به نگار ویژه شهردار به مسائل فرهنگی اقدامات فرهنگی صورت گیرد و در تقسیم بودجه مسائل فرهنگی دیده شود.

ملایی زمانی تاکید کرد: تمام تلاش شورای اسلامی شهر اهواز این است که سه فرهنگ‌سرای نیمه‌کاره شهر را تا پایان سال به یک سرانجام برساند و ۷۰ زمین ورزشی روباز که ۶۰ مورد از آنها در مالکیت شهرداری هستند را احیا کنیم و در نگهداری از آنها تلاش شود تا در سال‌های بعد نسبت به افزایش آنها اقدام کنیم.