تحقق ۶۴ درصد مصوبات سفر رییس جمهور به استان ایلام

استاندار ایلام در نشست پیگیری مصوبات سفر ریاست جمهوری به استان: روند اجرایی شدن مصوبات سفر ریاست جمهوری در استان رضایت بخش است/در اجرای مصوبات سفر ریاست جمهوری در کشور پیشگام هستیم

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی استانداری ایلام، دکتر حسن بهرام نیا روز پنجشنبه ۲۸ مهر در نشست پیگیری مصوبات سفر رییس جمهوری به استان که با حضور مهندس میرهاشمی معاون مدیرکل هماهنگی امور استان های نهاد ریاست جمهوری، مهندس سلطان پور مشاور معاونت هماهنگی امور استان های نهاد ریاست جمهوری و مدیران کل استان، برگزار شد، گفت: استان ایلام یکی از استان های کم برخوردار است که مقصد سومین سفر دکتر رئیسی رییس جمهور محترم بود.
وی در ادامه گفت: دولت سیزدهم با ۱۴۰۰ هزار میلیارد تومان بدهی از دولت قبل روی کار آمد و در آن مقطع دولت با وجود بدهکاری های زیاد که حتی برای پرداخت حقوق کارمندان نیز با مشکل مواجه شده بود سفرهای استانی را آغاز کرد.
استاندار ایلام خاطرنشان کرد: برای افزایش اعتبارات مصوب سفر رییس جمهور به استان در دیداری با رییس جمهور در مرکز با حضور نمایندگان مجلس مشکلات و مسایل استان را مطرح کردم و رییس جمهور مساعدت نمود و ۸۰۰ میلیارد تومان در بخش های مختلف به استان به متمم سفر اضافه کردند.
وی ادامه داد: پیشرفت فیزیکی طرح ها و پروژه های مصوب سفر و همچنین تخصیص اعتبار بسیار خوب بوده است اما تنها بنیاد مستضعفان و ستاد اجرایی فرمان امام ( ره ) به تعهدات خود عمل نکرده‌اند.
وی افزود: بعنوان نماینده عالی دولت و از طرف مردم ایلام به دلیل اجرا نشدن تعهدات و مصوبات سفر رییس جمهور به ایلام به دو نهاد بنیاد مستضعفان و ستاد اجرایی فرمان امام ( ره ) گلایه داریم.
دکتر بهرام نیا در ادامه تاکید کرد: در حال حاضر ۶۴ درصد مصوبات سفر رییس جمهور به استان محقق شد و اگر چنانچه این دو نهاد نیز به تعهدات خود عمل کنند جزو استان های برتر از نظر تحقق مصوبات سفر رییس جمهور هستیم.
وی اضافه کرد: در حاشیه دیدار مسولان کشور با رهبر معظم انقلاب با مهندس فتاح رییس بنیاد مستضعفان دیدار داشتیم و ایشان قول مساعد دادند که این نهاد در تکمیل بیمارستان ملکشاهی به تعهدات خود عمل کند.
وی افزود: مبلغ خوبی نیز برای آب ملکشاهی بالغ بر ۹۵ میلیارد تومان گرفتیم و سالهای سال روی زمین مانده است و جزو مصوبات سفر بود.
استاندار ایلام در خصوص میزان پیشرفت فیزیکی پروژه های سفر رییس جمهوری به استان، گفت: هم از نظر پیشرفت فیزیکی پروژه ها و هم از نظر درصد تخصیص اعتبارات در جایگاه بسیار خوبی در کشور هستیم و در مقیاس ملی از نظر تحقق مصوبات سفر در جایگاه خوبی هستیم و از این بابت از رییس جمهور و هیات دولت تشکر می کنیم.
وی همچنین از سفر دوم رییس جمهوری دولت سیزدهم به استان خبر داد و گفت: در آینده نزدیک رییس محترم جمهور به استان سفر خواهد کرد و در این سفر اولویت ما تکمیل پروژه ها و طرح های مهم استان است.
استاندار ایلام اضافه کرد: در بحث مصوبات سفر رییس جمهور تلاش داریم پروژه های مهم و اثر گذار به بهره برداری برسد و امیدواریم در اسرع وقت پروژه ها تکمیل شوند.
دکتر بهرام نیا گفت: مدیران برای تحقق مصوبات سفر پای کار بودند و مدیران باید برای تکمیل پروژه اعتبارات را از وزارتخانه خود جذب کنند.