بیست‌و‌چهارمین جشنواره شهید رجایی استان تهران

بیست‌و‌چهارمین جشنواره شهید رجایی استان تهران با حضور استاندار تهران و معرفی برگزیدگان این جشنوار برگزار شد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی استانداری تهران، محسن منصوری در بیست‌و‌چهارمین جشنواره شهید رجایی استان تهران که در تالار اجتماعات شرکت برق منطقه‌ای تهران برگزار شد، با بیان اینکه دستگاه‌های اجرایی و اداری ما باید در مختصات انقلاب اسلامی مورد ارزیابی قرار گیرند، اظهار داشت: رهبر معظم انقلاب پنج گام را برای رسیدن به تمدن اسلامی طراحی کرده‌اند که ما در حال تکمیل این مسیر هستیم و در حال حاضر در مرحله تحقق دولت اسلامی قرار گرفته‌ایم که اگر موفق شویم به سمت تمدن اسلامی حرکت خواهیم کرد.
وی افزود: دعوایی که امروز در دنیا وجود دارد و امتداد آن در کشور ما در همین حوادث اخیر قابل مشاهده است، این است که دشمن تلاش می‌کند در کف خیابان‌ها اغتشاش ایجاد کند تا جریان تحقق دولت اسلامی را کُند، کند.
استاندار تهران با تأکید بر اینکه سلامت اداری و روحیه مبارزه با فساد، اشراف‌گرایی باید همواره مورد توجه قرار گیرد، عنوان کرد: گاهی برخی از مدیران و دستگاه‌ها برای نظام آبرو ایجاد می‌کنند به شکلی که مردم با مراجعه به این دستگاه‌ها حتی اگر گره‌گشایی از کارشان نشود راضی بازمی‌گردند چرا که مردم‌داری در این دستگاه انجام شده و این از شاخص‌های مهم دولت اسلامی است.
منصوری سپس گفت: دولت سیزدهم بحمدالله متکی به درون نظام است، در دوره‌های قبل صحبت از آوردن مدیران از خارج از کشور بود، اما خوشبختانه امروز در کشور طراحی، اجرا و تولید مدنظر قرار گرفته و توان مدیران و کارشناسان داخلی به کار گرفته شده و این موضوع باید در ارزیابی‌ها مد نظر قرار گیرد.
وی تصریح کرد: بی‌تردید فتنه مانع ایجاد می‌کند و به گونه‌ای است که حق و باطل را مخدوش می‌کند. لذا باید با اشراف و جدیت خدمت خود را دنبال کنیم؛ خصلت فتنه این گونه است که خود را جای حق نشان می‌دهد و با ظاهری قشنگ باطنی دیگر را دنبال می‌کند.
استاندار تهران خاطرنشان کرد: البته فتنه‌ها ریشه هوای نفس دارند و بدعت‌گذاری‌ها را دنبال می‌کنند. در حوادث اخیر اصلا موضوع حجاب، خانم امینی و دختران و زنان مطرح نیست؛ بلکه جمهوری اسلامی را هدف قرار داده اند.
منصوری سپس اظهار داشت: برنامه ریز و مجری اصلی این جشنواره سازمان برنامه بودجه استان تهران به نمایندگی از سازمان امور اداری و استخدامی بود که در این جشنواره شاخص‌های فنی و عمومی برگزیدگان بررسی و از بین ۲۰۰ دستگاه اجرایی و اداره کل طبق شاخص‌های عمومی و اختصاصی تعدادی برگزیده شدند.
وی با تاکید بر اینکه دستگاه‌ها و ادارت اجرایی باید اهل خدمت و حل مسائل مردم باشند و امسال این مورد به عنوان شاخص مهم در نظر گرفته شده بود، افزود: نظام پاسخگویی و مردم داری و افزایش سرمایه اجتماعی مورد توجه قرار گرفت و نظام پاسخگویی ما در برگزیدن دستگاه‌ها، بخشی توسط سامانه سامد و بخشی هم از طریق نظارت داخلی صورت گرفته است.
استاندار تهران بیان کرد: این گزینش بر مبنای اصول علمی و کارشناسی بود که دستگاه‌ها چقدر از کارشناسان و نیروهای زبده و نخبه بهره مند می‌شوند و میزان جذب منابع از شاخص‌های مهم دیگر بود، همچنین تاکید بر جوان گرایی و کادرسازی در بدنه اجرایی دستگاه‌ها نیز در گزینش جشنواره تأثیرگذار بود.
منصوری افزود: در حوزه‌های تخصصی مختلف نیز پیگیری مصوبات رئیس جمهور مهم بود و دستگاه‌هایی بودند که توانستند اعتبارات بیشتری را جذب کنند که در شاخص تخصصی مورد تقدیر قرار گرفتند و از بین فرمانداری‌های استان تهران سه فرمانداری به عنوان فرمانداران برتر انتخاب شدند و بیشترین گره گشایی را در مجموعه شهرستان‌ها داشته اند.
گفتنی است در این جشنواره شرکت توزیع نیروی برق تهران بزرگ و شرکت آب و فاضلاب استان تهران که بالاترین امتیازات شاخص‌های عمومی و اختصاصی را به خود اختصاص دادند، به عنوان برگزیده معرفی شدند.
همچنین از اداره کل امور اقتصادی و دارایی استان تهران (در گروه عمومی و قضایی)، شرکت آب منطقه ای استان تهران (در گروه زیربنایی و توسعه زیرساخت)، اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی (در گروه سلامت و رفاه اجتماعی)، اداره کل صنعت، معدن و تجارت استان تهران ( در گروه تولیدی و خدماتی) و اداره کل ورزش و جوانان استان تهران (در گروه آموزشی، پژوهشی و فرهنگی) به عنوان پنج دستگاه برتر در هر یک از گروه­های پنجگانه اعلام شده از سوی سازمان اداری و استخدامی کشور، تقدیر و قدردانی به عمل آمد.
علاوه بر این،  اداره کل امور اقتصادی و دارایی استان تهران، شرکت آب منطقه ای استان تهران، اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان تهران، اداره کل صنعت، معدن و تجارت استان تهران، اداره کل ورزش و جوانان استان تهران، اداره کل دامپزشکی استان تهران، شرکت شهرک های صنعتی استان تهران، اداره کل نوسازی مدارس استان تهران، شرکت برق منطقه ای تهران، اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان تهران، اداره کل بهزیستی استان تهران و دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی تهران که در محورهای تولید، دانش بنیان و اشتغال آفرین، مصوبات سفرهای استانی، مشارکت فعال و اثربخش در هزینه کرد بودجه، مشارکت فعال و اثربخش در نظام تصمیم گیری استان، کیفیت ارائه خدمات و پاسخگوئی، مشارکت در نظام آمار و فناوری اطلاعات استان و فعالیت های موثر در حوزه بهداشت و سلامت جامعه که اقدامات برجسته ای داشته اند، مورد تقدیر قرار گرفتند.
در این جشنواره فرمانداران ورامین، تهران و اسلامشهر نیز به عنوان فرمانداران برتر سال ۱۴۰۰معرفی شدند.