نگاهی به جشنواره شهر رمضان بوستان لاله در منطقه ۶

شهردار منطقه۶

میزبانی بیش از ۱۲۰ هزار شهروند تهرانی در جشنواره شهر رمضان بوستان لاله در منطقه ۶
 شهردار منطقه۶ موفقیت در میزبانی از دو رویداد و جشنواره فرامنطقه ای و بزرگ شهری در بلوار کشاورز و بوستان لاله منطقه را نتیجه یک کار مشارکتی هماهنگ بین تمامی حوزه های شهری این شهرداری دانست.
به گزارش شهرداران  روابط عمومی منطقه۶؛ سید مرتضی روحانی شهردار این منطقه اظهار کرد: موقعیت جغرافیایی خاص منطقه و قرار گرفتن مراکز متعدد فرهنگی، بیمارستانی و دانشگاهی و میادین مهم پایتخت در آن، افتخار میزبانی از بسیاری از برنامه ها و رویدادهای ملی، مذهبی و فرهنگی فرامنطقه ای نصیب من و همکارانم در در منطقه ۶ کرده است.
وی در تشریح جزئیات ۲ رویداد بزرگ شهری که در منطقه ۶ برگزار شد، خاطر نشان می کند: در قالب برنامه افطار خونه با شعار «یک کاسه آش مهمان باش» ما یک تجربه متفاوت موفق را پشت سر گذاشتیم که مدیریت شهری در یک کار مشارکتی عظیم توانست یک رویداد شاد دسته جمعی را با تلفیقی از لحظات معنوی برای شهروندان تهرانی خلق کند.
روحانی گفت: قطعاً پشتیبانی از رویدادهای فرامنطقه ای که روزانه شهروندان تهرانی را راهی این بخش از شهر می کند مستلزم یک کار هماهنگ و تلاش شبانه روزی در منطقه ۶ بود که بر همین اساس روزانه بلافاصله پس از برگزاری مراسم عملیات رفت و روب و آماده سازی مجدد فضا برای حضور شهروندان انجام می گرفت.
خانواده ها را برای گذراندن اوقات فراغت به فضاهای شهری بازگرداندیم
شهردار این منطقه با بیان اینکه یکی از دستاوردهای مهم این جشن ها حضور خانوادگی شهروندان در فضاهای شهری بود اظهار کرد: شهروندان تهران در بلوار کشاورز افطار می کردند و از برنامه های شاد و معنوی این بلوار تاریخی بهره مند می شدند و سپس برای جادودان سازی این لحظه شادمانه با المان های خاص و تونل های نوری متفاوت بلوار عکس یادگاری خانوادگی ثبت می کردند.
وی گفت:همکارانم در قالب ۲۲ ایستگاه مشغول خدمت رسانی به شهروندان در بلوار تاریخی تهران بودند البته شهروندان و نیروهای جهادی نیز پا به پای مدیریت شهری برای خلق این رویداد متفاوت تلاش می کردند.
روحانی به گوشه از زحمات همکارانش از قبل آغاز این رویداد فرامنطقه ای که شامل هماهنگی برای تغییر چهره بلوار و گره زدن فضای بصری آن با ماه رمضان و نوروز بود اشاره کرد و ادامه داد: شیرینی این کار عظیم آنقدر زیاد بود که واقعاً تک تک نیروها از لبخند رضایت شهروندان انرژی و انگیزه می گرفتند و با توان و تعهد بیشتر ادامه می دادند.
میزبانی موفق از بزرگترین جشنواره رمضانی پایتخت
ی گفت :از رویداد بزرگ بلوار کشاورز که عبور کنیم می رسیم به جشن رمضانی بوستان لاله که در گوشه دیگری از منطقه۶ و در یکی قدیمی ترین بوستان های پایتخت افتخار میزبانی اش را داشتیم و تمام نیروهای معاونت اجتماعی، خدمات شهری، نواحی شهری این منطقه به صورت شبانه روزی در حال خدمت رسانی به شهروندان شرکت کننده در این جشنواره بودند.
روحانی اظهار می کند: فارغ از تلاش های شبانه روزی همکارانم که روزانه از ۴ هزار نفر از شهروندان میهمان این بوستان بودند، مدیریت شهری تلاش کرد شهروندان با ذائقه های متفاوت را مخاطب قرار دهد و در یک ساحت اجتماعی شادمانه، تعاملات اجتماعی آنها را ارتقاء دهد.
شهردار این منطقه با تشریح اقدامات انجام شده در جشن رمضان بوستان لاله خاطر نشان کرد : جشنواره‌ بازی‌های الکترونیک، جشنواره غذای اقوام، برنامه‌های متنوع ورزشی، حضور شخصیت‌های محبوب تلویزیونی، موسیقی سنتی اقوام و … از جمله همین برنامه‌هاست که تا پایان ماه مبارک رمضان در پارک لاله برقرار بود.
توزیع ۱۱۰۰۰ پرس قیمه نجفی بین شهروندان
سید مرتضی روحانی، شهردار منطقه۶ تهران در‌این‌باره گفت: همزمان با سیزدهمین روز از بهار طبیعت، متفاوت‌ترین سفره افطاری درجشنواره شهر رمضان بوستان لاله برای شهروندان روزه‌دار گسترانیده شد. در این مناسبت که با ایام شهادت حضرت علی ابن ابیطالب (ع)، امام اول شیعیان جهان مقارن شده بود ضمن برگزاری مراسم عزاداری سنتی اقوام، تعداد ١١ هزار پرس قیمه نجفی و ١٠٠ کیلو سمنو در قالب هزار پرس به علاوه مقادیر فراوانی آش و حلوای نذری بین روزه‌داران، عزاداران و دلسوختگان خاندان عصمت و طهارت (ع) توزیع شد.
روزانه ۵ هزار افطاری ساده فقط دربوستان لاله توزیع کردیم
شهردار منطقه۶ تهران اظهار کرد: هر روز یکساعت قبل از اذان مراسم افطاری ساده در بوستان لاله برقرار بود و همکارانم میزبان مردم روزه دار تهرانی بودند و هر شب با قرائت قرآن به استقبال اذان مغرب می رفتند.
روحانی در پایان خاطر نشان کرد: در این برنامه‌ها رخدادها طوری طراحی شده بود تا شهروندان بتوانند همراه با خانواده خود، برای ساعاتی سرگرم شوند و تحقق این فضای شادمانه و معنوی در شهر افتخار بزرگی برای مدیریت شهری منطقه بود