حفاظت از درختان بوستان جنگلی سرخه حصار منطقه ۱۳

حفاظت از درختان بوستان جنگلی سرخه حصار منطقه ۱۳ به گزارش شهرداران و شهردار منطقه۱۳ از آبیاری منظم درختان بوستان جنگلی سرخه‌حصار به منظور مدیریت آفت پوستخوار کاج و پیشگیری از ضعف عمومی درختان خبر داد. محمدهادی علی‌احمدی، شهردار منطقه۱۳ با اشاره به اهمیت به عنوان قطب گردشگری شرق تهران گفت : با توجه به […]

حفاظت از درختان بوستان جنگلی سرخه حصار منطقه ۱۳

به گزارش شهرداران و شهردار منطقه۱۳ از آبیاری منظم درختان بوستان جنگلی سرخه‌حصار به منظور مدیریت آفت پوستخوار کاج و پیشگیری از ضعف عمومی درختان خبر داد. محمدهادی علی‌احمدی، شهردار منطقه۱۳ با اشاره به اهمیت به عنوان قطب گردشگری شرق تهران گفت : با توجه به لزوم آبیاری درختان همیشه سبز در فصل سرما در راستای مدیریت نگهداشت فضای سبز، مرمت تشتک، لایروبی نهرها و آبیاری مستمر درختان کاج بوستان جنگلی سرخه حصار در دستور کار مداوم قرار گرفته است. به گزارش روابط عمومی شهرداری منطقه۱۳،محمدهادی علی‌احمدی افزود: این اقدام به منظور مدیریت آفت پوستخوار کاج و همچنین جلوگیری از توسعه آفت در فصل بهار و تابستان از اهمیت ویژه ای برخوردار است. مهدی رضائی مالیدره معاون خدمات شهری و محیط‌ زیست شهرداری منطقه۱۳ نیز گفت : اولین و مهم ترین راهکار مدیریتی آفت مذکور، آبیاری منظم درختان به منظور پیشگیری از ضعف عمومی درختان و افزایش توان مقابله در برابر نفوذ حشرات و آفات می باشد.

سفر به تهران همیشه پر از جاذبه های مختلف و خیابان های رنگارنگ و شلوغ است. برخلاف اینکه هر وقت نامی از تهران برده می شود همه یاد شلوغی و ترافیک و هوای آلوده اش می افتند، خیلی ها هم به یاد خاطراتشان در دیدار از پارک های جنگلی خاص و زیبای تهران می افتند. تهران از کلان شهر های دنیاست و تعداد بی شماری جاذبه های دیدنی و تفریحی را در خود داده است. البته پارک های جنگلی تهران در مقایسه با دیگر جاذبه های توریستی اش کمتر شناخته شده، و این درحالی است که بر اساس اطلاعاتی که در سال ۲۰۱۶ جمع آوری شد، در تهران به ازای هر فرد ۱۵ متر مربع سرانه فضای سبز اختصاص یافته است. در حال حاضر ۴۸ هزار متر مربع از تهران را فضاهای سبز پوشانده اند.