ملارد شهری به سوی توسعه

معابر شهر ملارد

پخش ۴۰۰۰ تن آسفالت در مدت ده روز در معابر شهر ملارد

اجرای عملیات روکش آسفالت مکانیزه خیابان شهید صدوقی سرآسیاب به طول یک و نیم کیلومتر

️به گزارش شهرداران و مدیریت ارتباطات و امور بین الملل شهرداری ملارد ، ️مهندس علی زرگر معاون امور زیربنایی و ترافیک شهرداری ملارد از آغاز اجرای روکش آسفالت مکانیزه خیابان شهید صدوقی سرآسیاب به طول ۱۵۰۰ متر خبرداد.

این طرح در راستای پاکسازی شهر، جمع‌آوری نخاله‌ها و پسماندهای ساختمانی و عمرانی در فضاهای شهری و مناطق مسکونی و به منظور حفظ بهداشت و زیباسازی منظر شهر در حال انجام است.

وی افزود: معاونت خدمات شهری شهرداری ملارد با استفاده از تجهیزات و ماشین‌آلات خود، روزانه در سطح شهر انواع نخاله‌های ساختمانی را جمع‌آوری می‌کند و به معدن نخاله انتقال می‌دهد.محسنی خاطرنشان کرد: شهروندان می‌توانند در صورت مشاهده هرگونه سد معبر و تجمع نخاله‌های ساختمانی، عمرانی و پسماند هرچند در حجم کم، مراتب را به سامانه ۱۳۷ اطلاع دهندتا نسبت به جمع‌آوری نخاله‌ها و رفع مشکل اقدام شود.

منظر و فضای سبز شهری ملارد، در پی حادثه پیش آمده در اثر برخورد یک دستگاه خودرو با یک اصله درخت غیر مثمر واقع در حوالی میدان اطلس غربی ملارد که منجر به ترک و شکستگی تنه درخت شده است، در جهت ترمیم و مهار درخت، عوامل سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهری ملارد به محل اعزام شدند و اقدامات لازم جهت مهار شکستگی را انجام دادند. همچنین اجرای طرح‌های ساماندهی معابر شهر ملارد با توجه به اولویت‌ها و مطالعات صورت پذیرفته از ابتدای سال جاری با جدیت بیش از پیش در سطح معابر اصلی و فرعی شهر ملارد در حال انجام است. رحمتی معاون امور زیربنایی و ترافیک شهرداری ملارد گفت: در همین راستا عملیات روکش آسفالت خیابان تختی ملارد به مساحت ۸ هزار مترمربع با اعتباری بالغ بر چهار میلیارد و دویست میلیون ریال در راستای تسهیل در فرآیند عبور و مرور وسایل نقلیه و کسب رضایت شهروندان توسط معاونت امور زیربنایی و ترافیک شهرداری ملارد اجرایی شد.

ساماندهی و ارتقاء کیفیت معابر شهری یکی از مهم‌ترین مطالبات شهروندان است که مورد توجه ویژه مدیریت شهری نیز قرار دارد و بایستی در کنار تلاش‌های شهرداری، هماهنگی دستگاه‌های خدمات‌رسان نیز با شهرداری افزایش پیدا کند. در راستای زیباسازی فضای حاشیه بلوارها، احداث فضای سبز حاشیه بلوار نیایش جنب مجتمع فرهنگیان در دستور کار قرار گرفت و عملیات خاکریزی و تسطیح در فضایی به مساحت تقریباً ۱۵۰۰ مترمربع صورت پذیرفت. در ادامه پس از اتمام احداث فضای سبز بوستان دانش و بعد از تامین آب مورد نیاز و لوله‌گذاری توسط سازمان، عملیات کاشت درختان و درختچه و گل‌های زینتی و زیرسازی و اجرای عملیات کاشت چمن توسط اکیپ اجرایی سیما، منظر و فضای سبز شهری ملارد، در حال انجام است.