بسته‌های تشویقی برای بافت فرسوده ابهر

به گزارش شهرداران و ایسنا زنجان شهردار ابهر گفت: با پیگیری‌های انجام‌شده بسته‌های تشویقی ۱۹ گانه برای بافت فرسوده ابهر ابلاغ شد. علیرضا عباس‌نیا اظهار کرد: در راستای نوسازی و مقاوم‌سازی بافت‌های فرسوده و ناکارآمد شهر ابهر، بسته‌های تشویقی ۱۹ گانه مصوب شورای عالی معماری و شهرسازی پس از رفع موانع به مرحله اجرا رسیده […]

به گزارش شهرداران و ایسنا زنجان شهردار ابهر گفت: با پیگیری‌های انجام‌شده بسته‌های تشویقی ۱۹ گانه برای بافت فرسوده ابهر ابلاغ شد.

علیرضا عباس‌نیا اظهار کرد: در راستای نوسازی و مقاوم‌سازی بافت‌های فرسوده و ناکارآمد شهر ابهر، بسته‌های تشویقی ۱۹ گانه مصوب شورای عالی معماری و شهرسازی پس از رفع موانع به مرحله اجرا رسیده است. بر این اساس، از شهروندان ساکن یا دارای ملک در این بافت‌ها دعوت می‌شود برای تهیه مجوز ساخت با مشوق‌هایی از جمله یک طبقه مازاد و تامین سه‌چهارم از کل پارکینگ به واحد شهرسازی شهرداری ابهر مراجعه کنند.وی با تاکید بر اینکه همواره شاهد مشکلات مردم در بافت‌های فرسوده و ناکارآمد هستیم، گفت: احیای بافت‌های ناکارآمد یک کار جمعی و گروهی است و همه باید برای حل مشکلات آن دست به دست هم دهیم.عباس‌نیا با اشاره به اینکه شهرداری به‌عنوان مجری برای بافت فرسوده و بازآفرینی شهری در کنار دولت، مردم و دیگر دستگاه‌های مرتبط است، ادامه داد: در این حوزه، اهتمام جدی وجود دارد و تلاش می‌شود مشکلات در این بخش‌ها به حداقل برسد.
شهردار ابهر با اشاره به اینکه پس از ابلاغ مصوبه یادشده، شهرداری‌ موظف به صدور پروانه ساختمانی براساس سند ضوابط مصوب در محله‌های هدف بازآفرینی است، افزود: احیا، بهسازی و نوسازی بافت‌های فرسوده و ناکارآمد شهری، از اولویت‌های شهرستان برای تأمین مسکن مردم است. در این مسیر در تلاشیم با بهره‌مندی از بافت فرسوده، به بخش قابل توجهی از نیاز به مسکن پاسخ دهیم.