ایمن سازی فضای سبز منطقه ۱۵

در راستای تاکیدات شهردار تهران و طرح تحول بیست گانه انجام شد؛ از ایمن سازی بوستان‌ها و فضای سبز منطقه تا شناسایی ۸۰ میله قنات در منطقه ۱۵ شهردار منطقه ۱۵ از شناسایی ۸۰ میله قنات و اجرای طرح ایمن سازی بوستان ها و فضای سبز سطح منطقه در راستای طرح تحول بیست‌گانه خدمت خبر […]

در راستای تاکیدات شهردار تهران و طرح تحول بیست گانه انجام شد؛
از ایمن سازی بوستان‌ها و فضای سبز منطقه تا شناسایی ۸۰ میله قنات در منطقه ۱۵
شهردار منطقه ۱۵ از شناسایی ۸۰ میله قنات و اجرای طرح ایمن سازی بوستان ها و فضای سبز سطح منطقه در راستای طرح تحول بیست‌گانه خدمت خبر داد.
به گزارش شهرداران و روابط عمومی شهرداری منطقه ۱۵ محمد شیری با اشاره به اینکه منطقه ۱۵ با دارا بودن سرانه فضای سبز بیش از ۳۳ مترمربع به ازای هر شهروند و دارا بودن ۱۵۱ بوستان شهری یکی از مناطق برخوردار تهران به حساب می‌آید. گفت: شهرداری منطقه تلاش دارد تا بتواند سرانه فضای سبز را برای پر جمعیت‌ترین منطقه ارتقا بخشد و همواره نسبت به ایمن‌سازی بوستان‌های موجود توجه ویژه‌ای دارد.
به گفته او؛ به همین سبب و با توجه به اهمیت سلامت و ایمنی شهروندان و تاکیدات شهردار محترم تهران موضوعات مرتبط با ایمنی و سلامت شهروندان، در طرح پایش ایمنی و شناسایی موارد پر خطر بوستان‌های سطح منطقه در دستور کار قرار گرفته است.
شیری اضافه کرد: همچنین یکی از مهم‌ترین اقدامات در بحث ایمن‌سازی بوستان‌ها شناسایی بیش از ۸۰ مورد میله قنات در محدوده فضای سبز منطقه است، که پس از شناسایی آنها اقدام به تهیه و نصب دریچه بتنی جهت رفع خطر از میله قنات‌های بوستان‌های توسکا، آزادگان، پامچال و پردیس بانوان و میدان بسیج به تعداد ۸۵ عدد شده است.
شهردار منطقه افزود: نصب دریچه سیمانی برای تامین ایمنی قنات‌ها، رفع خطر، طوقه چینی و نصب کول میله قنات در میدان بسیج، رفع خطر با نصب دریچه سیمانی و طوقه چینی در بوستان‌های توسکا و آزادگان، پردیس بانوان، نصب دریچه فلزی برای حوضچه لایروبی، نصب نرده فلزی برای کانال سرخه حصار، نصب تابلوی خطر سقوط برای دریچه‌ها و قنات‌ها، مرمت جداره مسیل جاجرود در حاشیه بوستان آزادگان از دیگر اقدامات انجام شده در راستای ایمنی تردد شهروندان در بوستان‌های منطقه است.
او در ادامه به طرح ایمن‌سازی و بهسازی بوستان پردیس بانوان اشاره کرد و افزود: طرح اورهال، بازسازی و ایمن سازی این مجموعه از سال گذشته انجام شد و این محیط را به فضایی ایمن‌تر برای حضور بانوان تبدیل کرده است.
شیری در پایان گفت: شهرداری منطقه ۱۵ در کنار اقدامات انجام شده همچنین با مکاتبه با سازمان‌ها و ادارات موثر و برگزاری جلسات با حضور نمایندگان جهاد کشاورزی تهران، جهاد کشاورزی شهرستان ری، آب منطقه‌ای تهران و آب منطقه‌ای شهرستان ری، فرمانداری شهرستان ری و سازمان بوستان و فضای سبز شهر تهران و نیز اداره کل خدمات شهری ضمن مطالعه، شناسایی و ایمن‌سازی قنوات موجود در محدوده شهرداری منطقه ۱۵، سعی در ارتقای ایمنی تردد شهروندان در منطقه دارد.