مدیرعامل شرکت متروی منطقه اصفهان خبرداد:

افزایش تعداد ایستگاه‌های فعال مترو

ایستگاه‌های فعال مترو اصفهان

مدیرعامل شرکت متروی منطقه اصفهان گفت: به احترام مردم اصفهان و برای افزایش رضایتمندی، رفاه و آسایش شهروندان، ایستگاه‌های فعال متروی این کلان‌شهر روزهای جمعه از ۹ ایستگاه به ۱۶ ایستگاه افزایش خواهد یافت.

به گزارش شهرداران و پورتال اطلاع رسانی شهرداری اصفهان هادی کریمی اظهار کرد: با توجه به اینکه مترو از وسایل حمل‌ونقل عمومی مدرن، منظم، سریع، پاک و ارزان شهری است و به منظور پیشبرد اهدافی همچون افزایش رضایتمندی، کاهش آلودگی هوا، ترافیک و سرعت در جابه‌جایی مسافران، همچنین بر اساس درخواست‌های شهروندان و تاکید مدیریت شهری، پس از بررسی‌های صورت گرفته است، تعداد ایستگاه‌های فعال مترو روزهای جمعه از ۹ ایستگاه به ۱۶ ایستگاه افزایش پیدا می‌کند.

وی افزود: به همین منظور از ششم بهمن سال جاری، ایستگاه‌های قدس، شهید مفتح، شهید علیخانی، جابر، کاوه، شهید باهنر، شهدا، تختی، امام حسین (ع)، انقلاب، سی‌وسه‌پل، دکتر شریعتی، آزادی، کارگر، کوی امام و دفاع مقدس از ساعت ۹:۰۰ تا ۲۱:۰۰ فعال خواهد بود و با سرفاصله زمانی ۱۵ دقیقه به همشهریان خدمات‌رسانی می‌کند.یا مترو اصفهان یک سامانه حمل و نقل همگانی در شهرستان اصفهان است. کار ساخت قطار شهری اصفهان از سال ۱۳۸۰ آغاز شد اما با توجه به بافت تاریخی این شهر به کندی پیش رفت و ساخت ایستگاه های جدید هم به کندی پیش میرود. خطاهای اجرایی نیز در طولانی‌تر شدن اجرای این پروژه مؤثر بوده‌اند. سازمان قطار شهری اصفهان مسئولیت ساخت قطار شهری را در محدوده شهر اصفهان بر عهده دارد و سازمان مترو منطقه اصفهان وظیفه بهره‌برداری از مترو در محدوده شهرِ اصفهان و شهرهای اطراف را دارد. هنگام حفاری در مسیر سی و سه پل و ورود دستگاه (TBM) باعث نشست نامتقارن در پایه‌های این پل تاریخی شد. برای شهر اصفهان ۳ خط قطار شهری در نظر گرفته شده‌است؛ خط ۱ مسیر شمال به جنوب، خط ۲ شرق به غرب و خط ۳ از جنوب به غرب می‌باشد. همچنین برخی از شهرهای اطراف نیز از طریق این سامانه به خطوط مترو اصفهان متصل می‌گردند. ۲۰ ایستگاه فعال مترو در اصفهان وجود دارد.عبور مترو از زیر میدان نقش جهان منتفی شده‌است.[۱]عملیات اجرایی خط ۲ متروی اصفهان از ابتدای سال ۱۳۹۸ آغاز و حفاری تونل‌ها از شمال شرق توسط دو دستگاه به قطر ۶/۵ متری و از غرب توسط یکدستگاه با قطر ۹/۵ متری انجام خواهد شد.[۲]