اهمیت هوشمندسازى مدیریت ترافیک پایتخت

رییس کمیسیون عمران و حمل و نقل شورای اسلامی شهر تهران در بازديد از شركت كنترل ترافيك شهر تهران در جریان روند پیشرفت پروژه‌هاى اين شركت قرار گرفت.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شورای اسلامی شهر تهران سید جعفر تشکری هاشمی در این بازدید با تأکید بر اهمیت هوشمندسازى مدیریت ترافیک پایتخت و ضرورت ایمنى و انضباط بخشى به جریان ترافیک، ماهیت شکلگیرى شرکت کنترل ترافیک شهر تهران را تحقق این دو محور عنوان کرد و گفت: گاهى فلسفه وجودى شکل گیرى شرکت ها و سازمان ها دچار استحاله مى شود و بعضا به روزمرگى دچار مى‌شوند.
وی گفت: حتما این شرکت باید با استفاده از فناوری های نو و ابرازهای پیشرفته هوشمند جریان ترافیک شهر را مدیریت و برای اضباط بخشی و ایمنی ترافیک برنامه ریزی کند.
تشکری هاشمی با انتقاد از عدم بازنگری طرح جامع ترافیک تهران اظهار داشت: نبود طرح جامع به مفهوم حرکت در تاریکی است و شاید به نوعی فرصت سوزی برای شهر باشد.
رئیس کمیسیون عمران و حمل و نقل شورای اسلامی شهر تهران تصریح کرد: اینکه بدانیم بازنگری این طرح چقدر به نفع اقتصاد شهر بوده و چه نقشی در ارتقای ایمنی و مدیریت ترافیک و حفظ حقوق شهروندان و اصلاح زیر ساخت ها دارد بطور حتم ما را در برنامه ریزی ها کمک خواهد کرد. معتقدم نبود این طرح و عدم بازنگری آن منجر به هزینه کرد در مجاری نامناسب، فرصت های از دست رفته و خسارات مادی خواهد شد.
وی در ادامه بر ضرورت اصلاح و بازنگری طرح ترافیک پس از گذشت ۴۰ سال تاکید کرد و گفت: تمام پارامترها و شرایط اجتماعی، سیاسی، فرهنگی و اقتصادی ۴۰ سال پیش محدوده مرکزی شهر تغییر کرده و برنامه ها باید اقتضایی و متناسب با مسئله های روز باشد.
وی از تردد انبوه موتورسیکلت‌ها به عنوان معضل بزرگ محدوده طرح ترافیک نام برد و افزود: یکی از مهم‌ترین مسائل و مشکلات گرفتار شدن در عادت هاست که به یکباره به یک بحران، تبدیل می‌شوند که باید تمامی دستگاه‌های مؤثر دست به دست هم بدهند و با جدیت و به فوریت نسبت به کاهش و کنترل این معضل ها ، چاره‌اندیشی و اقدام کنند.