اهمیت نقش شوراهای تهران

پرویز سروری با صدور پیامی به مناسبت روز ملی "روستا و عشایر" گفت: شوراها ارتباط مستقیمی با روستا و عشایر و مسائلی چون کشاورزی و دامداری و مسئله مهم امنیت غذایی دارند که این امر بیانگر اهمیت نقش شوراها به ویژه شوراهای روستااست.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شورای اسلامی شهر تهران پرویز سروری رئیس شورای عالی استانها با صدور پیامی به مناسبت ۱۵ مهر ماه روز ملی “روستا و عشایر” گفت: شوراها ارتباط مستقیمی با روستا و عشایر و مسائلی چون کشاورزی و دامداری و مسئله مهم امنیت غذایی دارند که این امر بیانگر اهمیت نقش شوراها به ویژه شوراهای روستااست.
در متن پیام آمده است:
روستاها و مناطق عشایری به عنوان کانون‌های تولید، در تأمین امنیت غذایی و کمک به توسعه اقتصادی کشور، نقش بسزایی دارند و در این بین، افزایش مشارکت‌های روستاییان و عشایر در امور مرتبط با زندگی آنان و بهره‌گیری از توانمندی‌های بالقوه شوراهای اسلامی و دهیاران از اصول اساسی و ضروریات دست‌یابی به موفقیت‌های چشمگیر در عمران و آبادانی روستاها و بالا بردن بهره‌وری در تولید عشایر به شمار می‌روند.
قطعاً شوراها ارتباط مستقیمی با روستا و عشایر و مسائلی چون کشاورزی و دامداری و مسئله مهم امنیت غذایی دارند که این امر بیانگر اهمیت نقش شوراها به ویژه شوراهای روستا در حل مسائل و چالش‌های پیش‌روی مناطق روستایی و عشایری دارد.
ما در شورای عالی استان‌ها نیز نمایندگانی از روستاها داریم که بدون شک بیانگر جامعیت این بالاترین نهاد شورایی کشور است و می‌تواند در حل مشکلات روستاییان و عشایر مثمر ثمر باشد.
اینجانب ۱۵ مهرماه روز ملی “روستا و عشایر” را به روستاییان و عشایر عزیز، شوراهای اسلامی روستا و دهیاران سراسر کشور تبریک عرض نموده و امیدوارم با توجه به ظرفیت‌های ارزشمندی که روستاها و عشایر در بخش‌های مختلف کشاورزی، دامپروری، صنایع دستی و بویژه بخش گردشگری دارند، بتوانیم با مشارکت شوراهای اسلامی روستا و همیاری روستانشینان و عشایر عزیز، شاهد ارتقای شاخص‌های توسعه پایدار و پیشرفت و آبادانی هر چه بیشتر روستاهای کشور باشیم.