اهدای تندیس «وطن‌یار» به دانش‌آموزان مشهدی فعال در عرصه‌های اجتماعی

مدیر فرهنگسرای گفت‌وگو شهرداری مشهد گفت: اهدای تندیس دانش‌آموزی وطن‌یار با هدف تقدیر از دانش‌آموزان فعال در عرصه‌های اجتماعی و تقویت مسئولیت پذیری آنان در مدارس آغاز شده است.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی شهرداری مشهد، “محمود خدیوی” اظهار کرد: دبیرخانه باشگاه مهارت آموزی نوجوانان امروز با عنوان «مانا» به مناسبت روز دانش آموز و یوم الله ۱۳ آبان، از دانش‌آموزان فعال در عرصه‌های اجتماعی و فعالیت‌های داوطلبانه با اهدای تندیس دانش‌آموزی وطن‌یار مزین به پرچم زیبای جمهوری اسلامی ایران تقدیر می‌کند.

وی افزود: دانش‌آموزان دختر و پسر پایه‌های تحصیلی هفتم، هشتم و نهم که دارای سابقه فعالیت داوطلبانه اجتماعی و عام‌المنفعه باشند از واجدین شرایط حضور در این طرح بودند که طی فراخوانی شناسایی شدند.

مدیر فرهنگسرای گفت‌وگو شهرداری مشهد اضافه کرد: در این رابطه از ۲۰۰ دانش‌آموز مشهدی که مسئولیت‌های اجتماعی را پذیرفته بودند، با اهدای این تندیس تقدیر به عمل آمد.

خدیوی در خصوص شاخص‌های انتخاب و عرصه‌های فعالیت نوجوانان، بیان کرد: خدمت به زائران مشهد الرضا(ع) و اربعین حسینی، فعالیت‌های داوطلبانه در دوره شیوع ویروس کرونا، فعالیت در عرصه ترویج کتاب و کتابخوانی، کمک به آسیب دیدگان بلایای طبیعی، فعالیت در عرصه محیط زیست و کمک به توانمندی روستا و حاشیه شهر از جمله عرصه‌های فعالیت نوجوانان است.