انعقاد قرارداد خرید ۶۰ دستگاه اتوبوس جدید در هفته آینده/ تمرکز شهرداری تبریز مربوط به مناطق کم‌ برخوردار

شهردار تبریز گفت: در بحث آسفالت‌ریزی تمرکز شهرداری تبریز مربوط به مناطق کم‌ برخوردار شهر است.

به گزارش شهریار ، یعقوب هوشیار در خصوص آسفالت ریزی معابر شهری اظهار کرد: برای ایجاد توازن عملیات عمرانی در سطح شهر بودجه آسفالت اساسی مناطق۱و ۵ و ۲ به مناطق ۱۰ و ۶ و ۷ اختصاص یافته است.

وی افزود: با همراهی و حمایت شورای اسلامی شهر به سمت احداث کارخانه دوم تولید آسفالت تبریز حرکت می‌کنیم.

هوشیار در تشریح عملکرد بودجه عمرانی شهرداری تبریز اعلام کرد: بخش اعظمی از عملکرد بودجه عمرانی شهر مربوط به قطار شهری تبریز است و در کنار آن خرید تجهیزات و ماشین آلات آتش‌نشانی بخش دیگری از عملکرد بودجه عمرانی شهرداری تبریز است.

وی اضافه کرد: در  ۱۵ سال اخیر هیچ خودرویی برای آتش‌نشانی خریداری نشده و پیگیر خرید ماشین‌آلات جدید آتش‌نشانی هستیم.

شهردار تبریز خاطرنشان کرد: در راستای تامین اقلام مورد نیاز نیروهای آتش نشانی تبریز تجهیزات فردی آتش‌نشانی در سال جاری خریداری شده است.

یعقوب هوشیار در خصوص خرید اتوبوس جدید برای ناوگان حمل‌ونقل عمومی تبریز نیز گفت: اقدامات خوبی در حوزه خرید اتوبوس انجام گرفته و هفته آینده قرارداد خرید ۶۰ دستگاه اتوبوس جدید منعقد می‌شود.

وی با تاکید به صرفه جویی و کاهش هزینه‌های جاری یادآور شد: مقدمات خرید ۶۰ دستگاه کامیون برای صرفه‌جویی در هزینه کرایه حمل و نقل مصالح مربوط به پروژه‌های عمرانی نیز در حال انجام است.

شهردار تبریز تأکید کرد: تأمین منابع عمرانی در پیش‌بینی بودجه از محل فروش املاک بوده و برای تسریع در روند اجرای پروژه‌ها، ساختار شکست پروژه را طراحی و به زیرمجموعه‌ها تکلیف کردیم.

هوشیار افزود: مگاپروژه عتیق به‌رغم تزریق منابع مالی در چند سال گذشته راه به جایی نبرده و در دو هفته آتی در فاز اول و دوم این پروژه روزشمار نصب خواهد شد.

وی در پایان با اشاره به تجربه موفق واگذاری پروژه عمرانی به سازمان‌های تابعه شهرداری تبریز افزود: هر قرارداد پیمانکاری که به بیرون از سازمان عمران شهرداری تبریز واگذار می‌شود هزینه‌ای دوبرابری برای شهرداری دارد.