افزایش سه برابری اعتبارات شهرداری‌ها و دهیاری‌های استان بوشهر

استاندار بوشهر از افزایش اعتبارات ارزش افزوده استان خبر داد و گفت:اعتبارات شهرداری‌ها و دهیاری‌های استان بوشهر از محل ارزش افزوده حداقل سه برابر سال گذشته است.

به گزارش روابط عمومی استانداری بوشهر، احمدی محمدی‌زاده در مراسم روز روستا و عشایر در سالن لیان بوشهر با اشاره به بهبود وضعیت زیرساختها در روستاها و نقاط عشایری استان بوشهر خاطر نشان کرد: به برکت انقلاب اسلامی وضعیت عمران و آبادانی روستاها نسبت به قبل انقلاب متحول شده امروز این مناطق از همه زیرساخت‌های آب، برق، گاز، مدرسه، بهداشت و راه مناسب برخوردار هستند.

احمد محمدی‌زاده، با اشاره به ظرفیت‌های مهم اقتصادی و تولیدی در روستاهای استان تصریح کرد: عدم برخورداری از اشتغال پایدار نقطه ضعف روستاها محسوب می‌شود که این مهم زمینه مهاجرت روستاییان به شهرها فراهم می‌کند.

وی باتأکید بر این نکته که باید با ایجاد اشتغال پایدار در روستاها مانع از مهاجرت روستاییان به شهر شویم گفت: ایجاد اشتغال در روستاها بر اساس برنامه تدوین شده مورد توجه قرار بگیرد و همه مسئولان از جمله فرمانداران و بخشداران باید در اجرا طرح‌های اشتغال‌زایی در روستاها تلاش کنند.

استاندار بوشهر از تخصیص اعتبارات به دهیاری‌ها و شهرداری‌های استان خبر داد و بیان کرد: برای اجرا طرح‌های عمرانی و اشتغال‌زایی و کارآفرینی اعتبارات قابل توجهی تصویب شد که باید در کارگروه تخصصی تشکیل شده طرح‌های مورد نظر مورد بررسی قرار گرفته شود و اعتبارات لازم تخصیص یابد.

محمدی‌زاده اضافه کرد: اعتبارات شهرداری‌ها و دهیاری‌های استان بوشهر از محل ارزش افزوده حداقل سه برابر سال گذشته است که نقش مهمی در توسعه اجرا طرح‌های عمرانی با نگاه کارآفرینی و اشتغال‌زایی دارد.

وی بیان کرد: دهیاران باید برنامه امسال روستاها در اجرا طرح‌های عمرانی، اشتغال‌زایی و کارآفرینی تدوین و طرح‌ها برنامه محور اجرایی شود.

استاندار بوشهر ادامه راه امام راحل و شهدای گرانقدر را مورد تأکید قرار داد و تصریح کرد: باید به ادامه راه امام راحل، شهدای گرانقدر وفادار باشیم .

محمدی‌زاده با بیان اینکه جبهه حق و باطل همواره وجود داشته است خاطر نشان کرد: امروز نماد جبهه باطل استکبار جهانی، آمریکا، اسرائیل غاصب و معاندان نظام، منافقین و نماد جبهه حق، در عصر کنونی جمهوری اسلامی ایران، رهبر معظم انقلاب اسلامی و ملت بزرگ ایران است.

وی با بیان اینکه در ۴۴ سال گذشته، با وجود انواع توطئه‌ها در جبهه باطل، دشمنان ایران اسلامی نابود شدند و جبهه حق نظام جمهوری اسلامی ایران پیروز شد و ماندگار ماند تصریح کرد: بر اساس آموزه‌های قرآن کریم جبهه باطل رفتنی است و جبهه حق ماندنی و لازم است اتحاد و همدلی در جامعه تقویت تا اهداف دشمنان ناکام بماند.

وی با بیان اینکه در سطوح مختلف در استان بوشهر وحدت وجود دارد گفت: عزم اساسی و عامل موفقیت جامعه وحدت و مجاهدت در راه خدا است که ان‌شاءالله زمینه تحقق استقلال اقتصادی جامعه و شکست جنگ اقتصادی دشمن محقق می‌شود.

معاون امور عمرانی استاندار بوشهر نیز جایگاه روستا در تولید را مهم دانست و گفت: روستاها نقش مهم و ممتاز در عرصه اقتصاد و تولید دارند و همواره توجه ویژه به این مناطق شده است.

محمد هادی رستمیان باتأکید بر تدوین برنامه ۴ ساله از سوی دهیاران افزود: روستاها از ظرفیت‌های مهم در بخش‌های اقتصادی و تولیدی برخوردار هستند که لازم است برنامه اجرا طرح‌ها عمرانی، اقتصادی و عمرانی روستاها در قالب برنامه ۴ ساله تدوین شود.

وی با اشاره به وجود ۶۱۹ روستا در استان بوشهر اضافه کرد: اکنون ۳۶۷ دهیاری در استان بوشهر ایجاد شده است.

در این مراسم از دهیاران و عشایر منتخب استان بوشهر تجلیل شد.