استاندار بوشهر:

اعتبارات ارزش افزوده استان بوشهر به ۶۰۰۰ میلیارد تومان افزایش

استاندار بوشهر از افزایش اعتبارات ارزش افزوده استان خبر داد و گفت: این اعتبارات از 2 هزار میلیارد تومان سال قبل، به شش هزار میلیارد تومان در سال جاری افزایش یافته است.

به گزارش روابط عمومی استانداری بوشهر،احمد محمدی‌زاده در جلسه شورای برنامه‌ریزی و توسعه استان بوشهر خدمت در راه خدا و مجاهدت را سبب موفقیت و تسریع در انجام کارها دانست و اظهار داشت: منابع اعتباری ارزش افزوده با پیگیری‌های انجام شده و با ابتکار و تلاش دولت و مجلس انقلابی افزایش یافته است.

وی با قدردانی از تیم اقتصادی استان بوشهر در توجه به طرح‌ها، منابع اعتباری و برنامه‌ها افزود: تیم اقتصادی استان بوشهر با وحدت، همبستگی، دقت، هوشیاری و تصمیم‌گیری درست تحول مهمی ایجاد کرده است.

استاندار بوشهر با بیان اینکه امسال منابع اعتباری قابل توجهی با اتحاد و همبستگی مجموعه تخصیص یافته است تصریح کرد: منابع ارزش افزوده در سال جاری نسبت به سال گذشته ۳ برابر افزایش یافته که می‌تواند تحول شگرف در توسعه زیرساخت‌ها، عمران و آبادانی و اشتغال‌زایی ایجاد کند.

محمدی‌زاده با اشاره به اینکه اعتبارات ارزش افزوده برای توسعه زیرساخت‌ها، عمران آبادانی شهرها و روستاها در اختیار شهرداران و دهیاری‌ها قرار می‌گیرد گفت: این اعتبارات از ۲ هزار میلیارد تومان سال قبل، به شش هزار میلیارد تومان در سال جاری افزایش یافته است.

وی با بیان اینکه امسال ۴ هزار میلیارد تومان بیش از سال گذشته منابع از محل ارزش افزوده به استان بوشهر اختصاص یافته است خاطر نشان کرد: این اعتبارات باید به عمران، آبادانی، اشتغال‌زایی در شهرها و روستاها تبدیل شود.

استاندار بوشهر اضافه کرد: شهرداران و دهیاران در برابر هزینه کرد این میزان اعتبار مسئولیت دارند و باید در اجرا طرح‌ها به اشتغال منطقه کمک کنند.

محمدی‌زاده توسعه زیرساخت‌های گردشگری را مورد تأکید قرار داد و بیان کرد: در مدت ۳٫۵ ماه بیش از ۸٫۵ میلیون گردشگر و مسافر وارد استان بوشهر شدند که باید زیرساخت‌های گردشگری برای رفاه مسافران توسعه داده شود.

وی توجه ویژه به اشتغال و کارآفرینی را مورد تأکید قرار داد و خاطر نشان کرد: توجه به ۳ حوزه سلامت، فرهنگ و ورزش مورد توجه قرار گرفته شود و هزینه کرد اعتبارات یاد شده در حل مشکلات شهرها و روستاها باید اثربخش باشد.

استاندار بوشهر به اهداف دشمن در ایجاد اغتشاش در کشور پرداخت و تصریح کرد: کفار، دشمنان، معاندان، منافقین، مزدوران داخلی با اتحاد و تمام توان علیه انقلاب و نظام اسلامی توطئه و اغتشاش می‌کنند که باید در برابر این توطئه‌ها نقش سازنده خود را ایفا کنید.

محمدی‌زاده افشاگری چهره دشمنان، کفار و معاندان نظام اسلامی را مورد تأکید قرار داد و بیان کرد: باید در شناساندن چهره و اهداف دشمنان نظام اسلامی از هیچ کوششی فروگذاری نشود و دفاع از اقتدار نظام، امام راحل، رهبر معظم انقلاب، ولایت و خون شهدا یک ضرورت است.