سوزاندن قرآن نشانه اسلام‌هراسی غرب

رئیس شورای اسلامی شهر یزد در یکصدو چهل و دومین جلسه علنی شورا گفت: سوزاندن قرآن کریم و بی حرمتی به مقدسات در سوئد، نشانه اسلام‌هراسی است که به خشونت و توهین به ادیان دامن می‌زند و نمی‌توان آن را نوعی آزادی بیان تلقی کرد.

به گزارش شهرداران، عزیزالله سیفی رئیس شورای اسلامی شهر یزد ادامه داد: اسلام‌هراسی غرب زمینه سازی برای هتک حرمت مقدسات آسمانی بویژه همزمان با ایام مقدسه امّت اسلامی و نیز تجمع میلیونی مسلمانان در کنگره جهانی حج، اقدامی تحریک آمیز، نسنجیده و غیر قابل قبول است.

به گفته وی: این جنایت احساسات میلیونها مسلمان را جریحه دار می کند و با اصل احترام به ادیان در تضاد است. شورای اسلامی شهر یزد نیز این حرکت وقیحانه را محکوم میکند و خواستار پیگیری و طرح شکایت از این بی حرکتی است.

عزیزالله سیفی ضمن تبریک به مناسبت روز شهرداری ها و دهیاری ها نیز گفت: شهرداری ها و دهیاری ها مهمترین نهاد شکل گیری مدیریت شهری و روستایی محسوب می شوند و نقش تاثیرگذاری در رشد ، بالندگی و توسعه سکونتگاه های شهری و روستایی دارند.

رئیس شورای اسلامی شهر یزد افزود: دهیاران و شهرداران به عنوان نمایندگان دولت و خادمین مردم در روستاها و شهرها با عزمی جهادی در حال فعالیت هستند تا از طریق برنامه‌ریزی و اجرای اقدامات جدید فضا را مناسب زندگی و کار نمایند و با ارائه خدمات مطلوب و بی‌منت به مردم به ویژه اقشار ضعیف و محروم و تلاش برای برقراری عدالت و پیشرفت باعث ارتقاء سطح زندگی مردم شوند.