آغاز بهره‌برداری آزمایشی در فاز سوم خط ۱ متروی تبریز

سرپرست سازمان حمل و نقل ریلی شهرداری تبریز از آغاز بهره‌برداری آزمایشی در فاز سوم خط ۱ متروی تبریز خبر داد.

به گزارش شهریار، یعقوب وحیدکیا با اعلام این خبر اظهار کرد: از روز یکشنبه ۱۵ آبان ماه ۱۴۰۱، بهره‌برداری آزمایشی در فاز سوم خط یک مترو تبریز، حدفاصل ایستگاه ۱۲(میدان کهن) تا ایستگاه ۱۸(شهرک نور لاله) آغاز می شود.

وی با اشاره به زمان خدمات رسانی در این فاز گفت: خدمات رسانی به همشهریان عزیز از ساعت ۱۰ صبح تا ۱۲ ظهر انجام یافته و از هفته‌های بعدی به مرور به ساعات خدمات‌رسانی اضافه خواهد شد.

سرپرست سازمان حمل و نقل ریلی شهرداری تبریز با اشاره به تلاش این سازمان در راستای توسعه حمل و نقل ریلی در سطح تبریز خاطرنشان کرد: تمام تلاش ما دسترسی آسان شهروندان به خدمات حمل و نقل ریلی است و در همین راستا اتمام فاز سه خط یک مترو تبریز به عنوان یکی از اولویت‌های اصلی سازمان پیگیری می‌شود.

وحیدکیا یادآور شد: خدمات‌رسانی به شهروندان در خط یک از ایستگاه ائل‌گؤلی تا میدان کهن (سه راه‌امین) از ساعت ۶:۳۰ تا ۲۱:۳۰ انجام می‌گیرد که از ۱۵ آبان، این خدمات‌رسانی در فاز سوم این خط نیز به صورت روزانه دو ساعت انجام می‌یابد و با این فعالیت، ایستگاه‌های ۱۵(لاله)، ۱۶ (میدان امام حسین علیه‌السلام)، ۱۷ (شهید باکری) و ۱۸ (نور) لاله در مدار بهره برداری قرار می‌گیرند و با مرور زمان به ساعت‌های بهره‌برداری در ایستگاه‌های این فاز اضافه می‌شود.

وی افزود: عملیات اجرایی دو ایستگاه ناقص این فاز یعنی ایستگاه‌های ۱۳(قونقا) و ۱۴ (گازران) نیز با سرعت تمام در حال انجام است تا طبق وعده داده شده تا پایان سال جاری شاهد بهره‌برداری کامل و خدمات‌رسانی مطلوب به شهروندان باشیم.