در منطقه۶ اجرایی شد:

چهارمین رویداد سراسری رقابت های نشاط سالمندی با شرکت ۵۰ تیم

معاون امور اجتماعی و فرهنگی منطقه 6 از آغاز دور چهارم رویداد نشاط سالمندی در بوستان هنرمندان با رقابت ۵۰ تیم از محلات شش گانه خبر داد.

به گزارش شهرداران، به نقل از روابط عمومی منطقه۶ ، معاون امور اجتماعی و فرهنگی منطقه ۶ از آغاز چهارمین رویداد سراسری نشاط سالمندی در بوستان هنرمندان با رقابت ۵۰ تیم از محلات شش گانه خبر داد.

مهدی بصیری معاون امور اجتماعی و فرهنگی با اعلام این خبر گفت : چهارمین دوره رقابت های نشاط سالمندی با عنوان «گنجینه‌های پویا» در مناطق ۲۲ گانه تهران کلید خورد از آنجا که منطقه شش سالمندنشین ترین بخش پایتخت است، این رقابت های با استقبال بالایی از سوی شهروندان مواجه شد .

▫️وی ادامه داد: این دوره از رقابت ها با طراحی ۵ بازی که کاملا با ویژگی و شرایط جسمانی سالمندی مطابقت دارد که در راستای تقویت مهارت های تعادلی، حرکتی، مهارت های روزمره زندگی و تقویت کارکردهای شناختی مختلف همچون توجه، تمرکز و حل مسئله اجرا می شود.

▫️به گفته بصیری ایجاد اینگونه فرصت ها عامل مهمی در پیشگیری از بیماری و مشکلات شایع در دوران سالمندی محسوب می شود که با توجه به وضعیت شهروندی قلب پایتخت به صورت ویژه تری اجرای آن در دستور کار قرار گرفته است .

▫️براساس این گزارش پس از برگزاری دوره اول، مرحله نیمه نهایی این رقابت ها با میزبانی منطقه ۶ و با حضور تیم های منتخب مناطق ۷.۱۱ و ۱۲ در اول آذر برگزار می شود.