پیام شهردار کلان‌شهر شیراز به مناسبت روز جهانی شهرسازی

شهردار شیراز طی پیامی فرارسیدن روز جهانی شهرسازی را به تمامی همکاران و شهرسازان این کلان‌شهر تبریک گفت.

به گزارش شهرداران، به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی شهرداری شیراز، محمدحسن اسدی طی پیامی فرارسیدن روز جهانی شهرسازی را به تمامی همکاران و شهرسازان شیراز سرفراز تبریک گفت.

متن این پیام بدین شرح است؛

بسم الله الرحمن الرحیم

مفهوم و ماهیت شهرسازی، آنگاه که سخن از شهری همچون شیراز در میان می‌باشد؛ که علاوه بر دارا بودن خصایص مهم یک کلان‌شهر، پیشینه عمیق تاریخی، مذهبی و فرهنگی را به دنبال دارد آنچنان که مهد تمدن و فرهنگ ایران اسلامی خطاب می‌‌شود؛ به گونه‌ای است که وظیفه سنگین و خطیر دست‌اندرکاران امر در زمینه‌های مختلف برنامه‌ریزی و طراحی شهری جهت فراهم سازی محیطی ایمن و آباد با احتساب و مد نظر قرار دادن داشته‌ها و پشتوانه‌های تاریخی و فرهنگی آن را دوچندان می‌کند.
در این میان، علاوه بر وظایف فوق، توقعات به حق شهروندان به عنوان خرد جمعی، صاحبین و مالکین اصلی شهر، موضوعی است که همواره می‌بایست به عنوان چراغ راه و راهنمای حرکت به سوی نقطه هدف در معرض تعقل، تفکر و دید مسئولین ذی‌ربط قرار گیرد.
در این رابطه فرا رسیدن روز جهانی شهرسازی را به تمامی همکاران و شهرسازان شیراز سرفراز تبریک عرض نموده و از درگاه خداوند بزرگ پیروزی و سربلندی تمامی عزیزان در آبادانی شهر و دیارمان را مسئلت می‌کنم.

                                                      محمدحسن اسدی
                                                         شهردار شیراز