همکاری پلیس برای هدایت ۶۰۰معتاد متجاهر با شهرداری منطقه۱۱

معاون امور اجتماعی و فرهنگی منطقه ۱۱ از اجرای طرح ساماندهی آسیب های اجتماعی در سطح محلات مرکزی شهر خبر داد.

به گزارش شهرداران، معاون امور اجتماعی و فرهنگی منطقه ۱۱ از اجرای طرح ساماندهی آسیب های اجتماعی و هدایت ۶۰۰معتاد متجاهر در سطح محلات مرکزی شهر خبر داد.

حمیدرضا عموزاده با اشاره به برنامه ریزی های صورت گرفته در خصوص اجرای طرح جمع آوری معتادان متجاهر گفت: در راستای دستورات شهردار تهران در مقام دستیار ویژه رئیس جمهور در امور آسیب‌های اجتماعی شهر تهران مبنی بر اجرای طرح جمع آوری معتادان متجاهر بصورت گسترده و ضربتی در محله های آسیب خیز شهر، این طرح در محدوده محلات سطح منطقه ۱۱ از نیمه آبان ماه با اهتمام ویژه و به صورت مستمر آغاز شده است.

وی افزود: بر اساس هماهنگی های صورت گرفته مقرر است اجرای این طرح تا جمع آوری کامل معتادان متجاهر از سطح معابر و بوستان‌ ها ادامه داشته باشد و معتادانی که در این طرح جلب و دستگیر می شوند برابر دستور مقام قضایی بمدت یکسال در مراکز یاور شهر نگهداری و برنامه های مشاوره و آموزش در قالب ۹گام تربیتی به منظور بهبود، توانمندسازی و بازگشت به خانواده و جامعه برای گروه هدف اجرا خواهد شد.

لازم به ذکر است طی دو شبانه روز اول از اجرای این طرح در منطقه ۱۱، با همکاری پایگاه هشتم پلیس مبارزه با مواد مخدر و کلانتری های ۱۱۵ رازی و ۱۲۹ جامی، قریب به ۶۰۰ معتاد متجاهر از محدوده منطقه و بخشهایی از مناطق همجوار جمع آوری و به مرکز غربالگری منتقل شده اند.