هشدارهای ریالی شهرداری ایلام به بانک ملت رسید!!

پلمب بانک ملت شعبه بلوار آزادی شهر ایلام

در گفتگو با خبرگزاری جمهوری اسلامی مطرح شد، محمد سلطانی: بانک ملت شعبه بلوار آزادی شهر ایلام به دلیل عدم پرداخت مطالبات شهرداری، مشمول پلمب شده است.

به گزارش شهرداران، در گفتگو با خبرگزاری جمهوری اسلامی مطرح شد، محمد سلطانی: بانک ملت شعبه بلوار آزادی شهر ایلام به دلیل عدم پرداخت مطالبات شهرداری، مشمول پلمب شده است.

“محمد سلطانی” روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار این خبرگزاری اظهار کرد: این شعبه بانک با توجه به بدهی ۷۰ میلیارد ریالی خود به شهرداری ایلام مشمول پلمب شده است.

وی با بیان اینکه این مبلغ مربوط بدهی تبصره سه ماده ۱۰۰ قانون شهرداری ها است، افزود: این شعبه تا ساعت ۱۴ امروز فرصت پرداخت مطالبات شهرداری را داشته و در صورت عدم پرداخت آن تا وقت مقرر پلمب خواهد شد.

رییس اداره روابط عمومی و امور بین الملل شهرداری و شورای اسلامی شهر ایلام یادآور شد: شهرداری ایلام بیش از چهار هزار میلیارد ریال بدهی نزد ادارات و شرکت های مختلف دارد که این مطالبات هنوز پرداخت نشده است.

به گزاش خبرگزاری جمهوری اسلامی ایران ــ ایرنا: طی روزهای گذشته نیز بزرگترین مجتمع تفریحی، توریستی و تجاری ایلام به علت اضافه بنای فاقد مجوز و همچنین ۱۳ باشگاه متخلف، پلمب شده بودند.

تبصره ۳ ماده ۱۰۰ قانون شهرداری ها می گوید: در مورد اضافه بنا زائد بر مساحت مندرج در پروانه ساختمانی واقع در حوزه استفاده از اراضی تجارتی و صنعتی و اداری، کمیسیون می‌تواند در صورت عدم ضرورت قلع اضافه بنا به توجه به موقعیت ملک از نظر مکانی ( در بر خیابانهای اصلی یا خیابانهای فرعی و یا کوچه بن بست یا باز )‌ نسبت به اخذ جریمه‌ای که متناسب با نوع استفاده از فضای ایجاد شده و نوع ساختمان از نظر مصالح مصرفی باشد رای صادر کند.

که در این صورت شهرداری مکلف است بر اساس آن نسبت به وصول جریمه اقدام نماید (‌جریمه نباید از حداقل ۲ برابر کمتر و از چهار برابر ارزش معاملاتی ساختمان برای هر متر مربع بنای‌اضافی ایجاد شده بیشتر باشد).

همچنین در صورتی که ذینفع از پرداخت جریمه خودداری کند، شهرداری مکلف است مجدداً پرونده را به همان کمیسیون ارجاع‌و تقاضای صدور رأی تخریب را بنماید.