شهردار منطقه۶؛

همسران جانبازان، پرستار و اسطوره گمنام هستند

این روزها مصادف است با روز پرستار، روز سپیدپوشان ایثارگری که مادرانه التیام‌بخش آلام دردمندان شده و با تحمل سختی های فراوان سعی در القای آرامش به هم‌نوعان خویش دارند.

به گزارش شهرداران، شهردار منطقه۶ گفت: همسران جانبازان،  پرستار و اسطوره گمنام هستند.

 

این روزها مصادف است با روز پرستار، روز سپیدپوشان ایثارگری که مادرانه التیام‌بخش آلام دردمندان شده و با تحمل سختی های فراوان سعی در القای آرامش به هم‌نوعان خویش دارند.

 

اما باید در این عرصه از پرستاران گمنامی نیز یاد کرد که سالیان متمادی با عشق و ایثار با آرامش‌بخشی به بیماران خود، به اسطوره های مقاومت تبدیل شده و با الگوگیری از صبر بانوی قهرمان کربلا، پای در مسیر ایثارگری همسران خویش گذاشته اند.

 

تحمل همین دشواری ها است که او را نیز همانند همسر مجاهدش در صف ایثارگران قرار داده و تداوم حیات جانباز و بقای خانواده را به نقش آفرینی دلسوزانه و شبانه روزی وی پیوند زده است.

 

به مناسبت میلاد حضرت زینب (س) و روز پرستار سید مرتضی روحانی شهردار منطقه۶ تهران به دیدار خانواده معزز جانباز فریدون قربان پور جانباز ۷۰ درصد رفت و ضمن تقدیر از همسر این جانباز به عنوان پرستار گمنام، از نزدیک در جریان دغدغه ها و مشکلات این خانواده قرار گرفت.

 

روحانی با اشاره به اینکه مسئولان باید سنت دید و بازدید از منازل خانواده های شهدا، جانبازان و ایثارگران را سرلوحه فعالیت های خود قرار دهند، گفت: امروز همه آحاد جامعه مدیون ایثارگری دلیرمردان غیوری هستند که جان در طبق اخلاص گذاشتند و در میدان نبرد با دشمنان جنگیدند و آسمانی شدند. عده‌ای از این بزرگمردان نیز در دفاع از خاک میهن با تقدیم عضوی از اعضای بدن خود به مقام جانبازی رسیدند و تکریم و پاسداشت این عزیزان که همگی مدیون ایثارگری ایشان هستیم، وظیفه و تکلیفی بر گردن ماست.

 

شهردار منطقه۶، با بیان اینکه همسران جانبازان اسوه های صبر و ایثار و تجلی عزت نفس، ایستادگی و استقامت، هستند افزود: آنها حد اعلی از خود گذشتگی را به معرض نمایش گذاشتند و  فرشتگانی هستند که در جبهه‌ی عشق حماسه می‌آفرینند.

 

در این دیدار جانباز معزز فریدون قربان پور جانباز ۷۰درصد به بیان خاطراتی از دوران دفاع مقدس و نحوه جانباز شدن خود پرداخت و از حضور مدیریت شهری منطقه۶ اظهار خرسندی کرد.

 

شهردار منطقه۶، در پایان این دیدار ضمن تقدیر از شجاعت های خالصانه شهدا و ایثارگران در زمان دفاع مقدس، از همسر این جانباز والامقام به مناسبت روز پرستار تجلیل کرد.