در محدوده حرم حضرت عبدالعظیم

هماهنگی برای خدمات‌رسانی در مراسم پیاده روی جاماندگان اربعین

همزمان با روز اربعین حسینی؛ مراسم پیاده روی جاماندگان اربعین در تهران از میدان امام حسین آغاز می‌شود و تا حرم حضرت عبدالعظیم ادامه می‌یابد که خدمات رسانی در حوزه رفت وروب از سوی نیروهای خدمات شهری صورت می گیرد.

به گزارش شهرداران، معاونیت شهردار منطقه ۲۲ با هماهنگی برای خدمات‌رسانی در مراسم پیاده روی جاماندگان اربعین در محدوده حرم حضرت عبدالعظیم مشغول فعالیت است. این مراسم پیاده روی در تهران از میدان امام حسین آغاز می‌شود و تا حرم حضرت عبدالعظیم ادامه می‌یابد. خدمات رسانی در حوزه رفت وروب در این مسیر از سوی نیروهای خدمات شهری صورت می گیرد.

معاون خدمات شهری و محیط زیست شهرداری منطقه ۲۲، علیرضا علی بخشی، در نشستی با مدیران این حوزه اعلام کرد که محدوده حرم حضرت عبدالعظیم برعهده شهرداری منطقه ۲۲ است و استقرار نیروهای و تجهیزات خدمات رسانی در این منطقه صورت خواهد گرفت. به طور برنامه ریزی شده، ۱۵۰۰ موکب در این مسیر تدارک دیده شده است که خدمات رفت و روب به منظور ارائه خدمات به عزاداران در این پیاده روی صورت خواهد گرفت.

علی بخشی همچنین اعلام کرد که شهرداری منطقه۲۲ با استفاده از ده‌ها نیروی لباس کار مناسب و کامل، اتیکت و تجهیزات انفرادی برای خدمت رسانی به عزاداران در مسیر این پیاده روی تدبیرات لازم را اندیشیده است. همچنین برای مدیریت پسماند یکنواخت در معابر پیرامون اماکن مذهبی و مسیر حرکت هیئت های عزاداری، مخازن ویژه پسماند خشک در نظر گرفته شده است. همچنین توزیع کیسه‌های پلاستیکی ویژه پسماند و مخزن در اماکن برگزاری مراسم و ایستگاه‌های صلواتی نیز از جمله اقداماتی است که در دستور کار قرار دارد.

در این مقاله، ما چهار بخش مهم از فعالیت‌های معاون شهردار منطقه ۲۲ در مراسم پیاده روی جاماندگان اربعین در محدوده حرم حضرت عبدالعظیم را بررسی کردیم. این فعالیت‌ها شامل هماهنگی برای خدمات‌رسانی، استقرار نیروهای خدمات شهری و تجهیزات، تدارک موکب‌ها و ارائه خدمات رفت و روب به عزاداران، مدیریت پسماند و توزیع کیسه‌های پلاستیکی برای جمع‌آوری پسماند در مسیر پیاده روی است. این اقدامات نشان از تلاش و تدبیرات شهرداری منطقه ۲۲ در خدمت رسانی به مردم در زمان اربعین حسینی است.