نواخته شدن زنگ تحرک و ورزش در مدرسه پسرانه شهید حسن باقری منطقه ۲۲

معاون امور اجتماعی وفرهنگی شهرداری منطقه ۲۲ گفت: با آغاز فعالیت‌های ایستگاه‌های ورزش شهروندی، زنگ تحرک در مدرسه پسرانه شهید حسن باقری واقع در این منطقه نواخته شد.

به گزارش شهرداران، معاون امور اجتماعی وفرهنگی شهرداری منطقه ۲۲ گفت: با آغاز فعالیت‌های ایستگاه‌های ورزش شهروندی، زنگ تحرک در مدرسه پسرانه شهید حسن باقری واقع در این منطقه نواخته شد.

بخش اول: آغاز فعالیت‌های ایستگاه‌های ورزش شهروندی و نواختن زنگ تحرک
با آغاز فعالیت‌های ایستگاه‌های ورزش شهروندی در منطقه ۲۲، زنگ تحرک نیز در مدرسه پسرانه شهید حسن باقری نواخته شد. این فعالیت‌ها با هدف ترویج و تشویق به ورزش و تحرک در جامعه برگزار می‌شوند. نواختن زنگ تحرک در مدرسه یک نشانه غیرقابل انکار از آغاز برنامه ورزشی صبحگاهی است و دانش‌آموزان برای شروع روز تحصیلی‌شان با تمرین‌های ورزشی در مدرسه فعال می‌شوند.

بخش دوم: آیین زنگ تحرک و ورزش در مدرسه شهید حسن باقری
به منظور برگزاری آیین زنگ تحرک و ورزش در مدرسه شهید حسن باقری، حامد خداوردی معاون امور اجتماعی و فرهنگی شهرداری منطقه ۲۲ به همراه مدیر اداره ورزش، رئیس اداره اجتماعی و فرهنگی ناحیه ۵ و کادر آموزشی و مدیر مدرسه حضور یافتند. در این مراسم، حاضران به تشویق و حمایت از تحرک و ورزش در محیط تحصیلی پرداختند. معاون امور اجتماعی و فرهنگی شهرداری منطقه ۲۲ نیز از حضور پرشور دانش‌آموزان در این مراسم تقدیر و تشکر کرد و تاکید کرد که مدیریت شهری نقش مهمی در حفظ نشاط و تحرک دانش‌آموزان دارد.

بخش سوم: اهمیت تحرک و تندرستی در سلامت جسم و روان
تحرک و تندرستی موضوع بسیار مهمی در سلامت جسم و روان افراد است. با تشویق به ورزش و تحرک صبحگاهی و برگزاری برنامه‌های ورزشی در مدارس، انگیزه به وجود می‌آید و شادابی و سلامتی در جامعه حفظ می‌شود. منطقه ۲۲ به دلیل فضای سبز مناسب و تعدد بوستان‌ها، یکی از بهترین مناطق برای انجام ورزش صبحگاهی است. حضور پرشور دانش‌آموزان در آیین زنگ تحرک و ورزش نشان از تعامل موثر مدارس با شهرداری است.

بخش چهارم: برنامه‌ها و فعالیت‌های مراسم زنگ تحرک و ورزش
در مراسم زنگ تحرک و ورزش در مدرسه شهید حسن باقری، مربی ورزشی حرکات اصلاحی را به دانش‌آموزان آموزش داد. همچنین، به منظور تشویق و تحریک دانش‌آموزان، هدایا به صورت قرعه کشی اهداء شد. همچنین، مسابقات دارت و ورزشی برگزار شد. این برنامه‌ها و فعالیت‌ها با هدف تشویق و مشارکت فعال دانش‌آموزان در تحرک و ورزش و ایجاد انگیزه برای حفظ شادابی و تندرستی افراد در جامعه برگزار شد.