با مدیریت شهری منطقه۶

نشست هم اندیشی هیات تخلفات اداری کارمندان شهرداری تهران

نشست هم اندیشی هیات تخلفات اداری کارمندان شهرداری تهران با مدیران شهری منطقه۶ با حضور ابراهیمیان نماینده شهردار تهران و مدیر کل دفتر هماهنگی هیأت های رسیدگی به تخلفات اداری کارمندان، هیئت همراه، سید مرتضی روحانی، شهردار منطقه شش امروز شانزدهم آبان ماه برگزار شد.

به گزارش شهرداران، به نقل از روابط عمومی شهرداری منطقه۶؛ نشست هم اندیشی هیات تخلفات اداری کارمندان شهرداری تهران با مدیران شهری منطقه۶ با حضور ابراهیمیان نماینده شهردار تهران و مدیر کل دفتر هماهنگی هیأت های رسیدگی به تخلفات اداری کارمندان، هیئت همراه، سید مرتضی روحانی، شهردار منطقه شش امروز شانزدهم آبان ماه برگزار شد.

شهردار منطقه شش در ابتدای این نشست گفت: موضوع مرتبط به حوزه تخلفات شهرداری تهران در مجموعه دستگاه های خدمت رسان همواره نگاهی توام با مسئولیت پذیری و نظارت بوده است و حضور دستگاه های نظارتی چون حراست و بازرسی و همچنین هیئت تخلفات اداری در مجموعه شهری فضای امنی را برای ارائه خدمات بهتر به شهروندان فراهم می کند و بنده امیدوارم که این جلسه منشأ اثر برای مجموعه همکاران در شهرداری تهران باشد.

شهردار منطقه۶ ادامه داد: بزرگترین سرمایه شهرداری منطقه نیروی انسانی آن است و حفظ این سرمایه دقت در صیانت و جایگاه همکاران و جلوگیری از فساد اداری است.

روحانی، رسیدگی به تخلفات مطابق با قوانین اشاره کرد و گفت: در مجموعه شهری در بین عده کثیری از همکاران که برای خدمت رسانی موثر تلاش می کنند، معدودی از آن ها دچار تخلفات با مصادیق اداری می شوند و دستگاه ها و هیات های تخلفات اداری مطابق قوانین با آنها برخورد خواهند کرد تا فضایی برای رشد تخلفات و یا مفاسد اداری و اقتصادی و موضوعات مرتبط با این ابعاد در حوزه مجموعه شهری توسعه پیدا نکند.

وی با اشاره به شفاف سازی و سلامت اداری اظهار کرد: مجموعه شهری همواره در حوزه شفاف سازی و ایجاد سلامت اداری پیشرو و پیشگام بوده است که امید است امر مهم خدمت به مردم که هیچ چیز بالاتر از آن نیست، بتواند فضای اداری سالم را فراهم کند و مانع از رشد فساد شود.

در بخش دیگری از این نشست ابراهیمیان نماینده شهردار و مدیر کل دفتر هماهنگی هیأت های رسیدگی به تخلفات اداری کارمندان با اشاره به منش شهردار تهران مبنی بر رسیدگی به تخلفات اداری کارمندان اظهار داشت: ما به این نتیجه رسیده ایم که جلوه ی خادم بودن خودمان را واضح تر، روشن تر، صریح تر و راحت تر در معرض دید همکاران قرار بدهیم، و از زمانیکه توفیق خدمت پیدا کردیم در مناطق حضور یافتیم تا از این طریق بتوانیم با دغدغه ها و مشکلات شما عزیزان از نزدیک آشنا بشویم.

وی آموزش و ارتقاء دانش حقوقی و آشنایی با ضوابط اداری را لازمه کاهش تخلفات اداری دانست و گفت: در بسیاری از مواقع همکاران سهوا به واسطه جهل بر یک قانون یا دست کم گرفتن یک ضابطه و مقررات دچار مشکلات اداری و سال ها درگیر سازمان و نهادهای نظارتی می شوند، لذا لازم است با حضور اساتید اهل فن، دانش همکاران افزایش یابد.

همچنین در ادامه این نشست، ارائه نقطه نظرات، سئوالات، پیشنهادات و انتقادات مرتبط با فعالیت های اداره کل دفتر هماهنگی هیأت های رسیدگی به تخلفات اداری و هیأت های بدوی و تجدید نظر و همچین پاسخ به سئوالات مطروحه از دیگر بخش این نشست بود که نماینده شهردار و مدیر کل دفتر هماهنگی هیأت های رسیدگی به تخلفات اداری کارمندان به آنها پاسخ داد.